Cakarta’da Müslüman aday kazandı

  • 20 Nisan 2017
  • 930 kez görüntülendi.
Cakarta’da Müslüman aday kazandı

Endonezya’da ikinci turda başkent valiliğini kazanan Müslüman aday eski Milli Eğitim Bakanı Anies Baswedan, destekçileriyle seçim zaferini kutladı.

Endonezya’da başkent Cakarta’nın valiliğini kazanan Müslüman aday Anies Baswedan, zaferini kutlamak amacıyla İstiklal Camisi’nde destekçileriyle bir araya geldi

Baswedan, dün akşam başkent Cakarta’daki İstiklal Camisi’nde seçim zaferini kutlamak amacıyla kendini destekleyen Müslüman gruplarla bir araya geldi.

Destekçilerine hitabında, başkentte yeni bir dönemin başlayacağını belirten Baswedan, bugünün tarihi bir an olduğunu söyledi.

Cakarta’daki Müslümanların dünyaya barışçıl mesaj gönderebilmesinden dolayı minnettar olduğunu dile getiren Baswedan, kentle ilgilenmenin, herkesin sorumluluğunun bir parçası olduğunu vurguladı.

Baswedan görevi ekim ayında devralacak

Öte yandan, seçimi kaybeden mevcut vali “Ahok” lakaplı Basuki Tjahaja Purnama ise Baswedan karşısında yenilgiyi kabul ettiğini kaydederek, onu ve ekibini tebrik etti.

Ahok, ekim ayında görev süresi doluncaya kadar programlarını hızlandıracağını ve geçiş sürecinde Baswedan’a yardım edeceğini bildirdi.

İki adayın yarıştığı dün yapılan başkent valiliği seçiminde resmi olmayan sonuçlara göre, Ahok oyların yüzde 42,4’ünü, Baswedan ise 57,6’sını aldı.

Şubat ayında yapılan yerel seçimlerde valilik için yarışan üç adaydan hiçbirinin yüzde 50’den fazla oy alamaması nedeniyle seçim ikinci tura kalmıştı. En fazla oyu alan Anies Baswedan ve Basuki Tjahaja Purnama, ikinci turda aday olma hakkını elde etmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.