Cebelli: İran İslam inkılabı evrensel risaleti olan bir inkılaptır

  • 06 Ekim 2019
  • 358 kez görüntülendi.
Cebelli: İran İslam inkılabı evrensel risaleti olan bir inkılaptır

İran Devlet Radyo Televizyon Kurumu İDRT Sınır Ötesi Yayınlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Peyman Cebelli, İran İslam inkılabı hiç bir zaman İran sınırlarıyla sınırlı kalmadığını belirterek, İslam inkılabı insani ve evrensel risaleti olan bir inkılap olduğunu vurguladı.

Pazar günü başında bulunduğu IDRT Sınır Ötesi Yayınlar Bölümü’nün medya alanında sarf ettiği çabaların takdir edildiği törende konuşan Cebelli, bu bölümün şehitlerini saygı ile andıklarını belirterek, IDRT Sınır Ötesi Yayınlar Bölümü’nün görev ve risaleti İran İslam inkılabının varlık felsefesi ile düğümlendiğini belirtti.

Cebelli şöyle ekledi:

IDRT Sınır Ötesi Yayınlar Bölümü’nde çalışmanın değeri İslam inkılabının evrensel risaleti kadar değer taşır.

IDRT Sınır Ötesi Yayınlar Bölümü’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı konuşmasının devamında düşmanların IDRT Sınır Ötesi Yayınlar Bölümü’ne bağlı uydu kanallarına darbe vurmak üzere sürekli kumpas peşinde olduklarını belirterek şöyle dedi:

Facebook sitesinde Hizbullah operasyonunun yayımlanması ve İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu’na bağlı Kudüs Ordusu Komutanı General Kasım Süleymani ile yapılan röportajın yayımlanması, düşmanların bu kurumun faaliyetlerini aksatmaya başlamalarına yol açtı.

Cebelli şöyle ekledi:

IDRT Sınır Ötesi Yayınlar Bölümü’ne bağlı uydu kanalları düşmanların tüm yıkıcı faaliyetlerine karşın var gücüyle çalışmalarına devam ediyor.

IDRT Sınır Ötesi Yayınlar Bölümü’nün medya alanında sarf ettiği çabaların takdir edildiği törene ülkenin üst düzey yetkilileri ve bazı askeri yetkililer katıldı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.