Celili: Siyonistlerin Hizbullah’ın darbelerini yanıtlamaya cesaretleri yok…

  • 25 Şubat 2015
  • 721 kez görüntülendi.
Celili: Siyonistlerin Hizbullah’ın darbelerini yanıtlamaya cesaretleri yok…

İran-Irak arasındaki savaş alanları ve şehit mezarlıklarını ziyaret amacı ile düzenlenen Rahiyan-e Nur programının açılışında konuşan İran Düzen Çıkarlarını Belirleme Konseyi Üyesi Said Celili, “İran, 8 yıllık savaşta başarılı olduğu gibi, tüm alanlarda da başarılı olabilir. Savaş boyunca, yeni ilkeleri belirlendi ve bu ilkeler, tüm hesapları baştan aşağıya bozdu. Böylece herkesin savaşta yenileneceğini düşündüğü İran, savaştan galip olarak çıkmayı başardı” dedi.

Celili açıklamasının devamında ise “Hürremşehr’in özgürlüğe kavuştuğu gibi, Lübnan’ın güneyi de özgürlüğüne kavuşacak. Siyonist İsrail Rejimi bugünlerde Hizbullah’ta büyük darbeler alıyor, ama bu darbelere yanıt vermeye cesareti yok. Hizbullah, İsrail’in galibiyetlerini önlemeyi ve hatta bu galibiyetleri başarısızlığa döndürmeyi başardı” dedi.

Bölgede gelişen diğer olaylar hakkında ise Celili, “Düşman, tüm alanlarda başarısız olduğğunu görüyor. Bu neden ile mücadelenin yolunu değiştirmek ve amaçlarını başka bir yol ile takip etmek istiyor. Bu yanıltmaklardan bir örnek ise, IŞİD terör örgütünü oluşturmak oldu. Düşmanlarımız bu terör örgütü ile İslam dünyasının emperyalizm ile mücadele gücünü, iç sorunları çözmeye yönlendirmelerini amaçlıyor. Düşmanlarımız öte yandan bu çalışmalar ise gerçek mücadele ve İslam’ı yanıltmak istiyor” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.