Charlie Hebdo’nun Arsızlığını Öğrencilere Zorla Gösteren Öğretmen, Uzaklaştırma Cezası Aldı…

  • 16 Ocak 2015
  • 612 kez görüntülendi.
Charlie Hebdo’nun Arsızlığını Öğrencilere Zorla Gösteren Öğretmen, Uzaklaştırma Cezası Aldı…

Fransa’nın Mulhouse kentindeki bir kolejde öğrencilerine Charlie Hebdo dergisindeki Hz. Muhammed karikatürlerini zorla gösteren öğretmen “4 ay okuldan uzaklaştırma” cezası aldı.
Öğrencilerinin büyük bölümünün Müslüman olduğu belirtilen Mulhouse François Villon Koleji’nde, daha önce bir “ön hazırlık” yapmadan sınıftaki tüm öğrencileri Charlie Hebdo’nun Hz. Muhammet karikatürlerine bakmaya zorladığı ve öğrenciler ile girdiği tartışmada öğrencilerden birine “Kalaşnikofunu al ve beni vur” dediği açıklanan Plastik Sanatlar öğretmeni milli eğitim Bakanlığınca okuldan 4 ay uzaklaştırıldı.
Charlie Hebdo saldırısından bugüne kadar Fransa’nın çeşitli yerlerinde Müslümanlara ait ibadet yerleri, iş yerleri ve okullara 50 kadar saldırı yapıldı. Saldırılar Cami bahçelerine domuz kafası atmaktan iş yeri kundaklanmasına kadar uzanıyor.
Yine Fransa’nın çeşitli yerlerinde Charlie Hebdo ve market saldırısını yapan terörist zanlıları ile “dayanışma” gösterdiği gerekçesi ile 250 kadar kişi ve öğrenciye en fazlası 4 yıl hapis cezası olmak üzere okuldan uzaklaştırma cezaları verildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.