Chungong: Terör Sadece Bölge Ülkelerinde Sınırlı Kalmayıp, Tüm Dünyaya Tehlike Teşkil Etmeye Başladı…

  • 19 Ocak 2015
  • 805 kez görüntülendi.
Chungong: Terör Sadece Bölge Ülkelerinde Sınırlı Kalmayıp, Tüm Dünyaya Tehlike Teşkil Etmeye Başladı…

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad Uluslararası Parlamentolar Birliği (IPU) Genel Sekreteri Martin Chungong’u kabul etti.

Uluslararası Parlamentolar Birliğinin, maruz kaldığı teröre karşı savaşında Suriye’yi desteklediğini belirten Chungong; bu terörün sadece Suriye ve bölge ülkelerinde sınırlı kalmayıp tüm dünyaya tehlike teşkil etmeye başladığını ifade etti.

Chungong Suriye’de mevcut durumları yakından görme ve gerçekleri objektif bir şekilde görmede Suriye’ye ziyaretinin önemine dikkat çekti. Gördüğü bu gerçekleri uluslar arası parlamentolara aktarmaya çalışacağını söyleyen Chungong; aynı zamanda Suriye’deki krize siyasi çözüm sağlama ve Suriyelilerin herhangi bir dış müdahale olmaksızın kendi geleceklerini kendi elleriyle belirlemeye katkı sağlayacak herhangi bir çabayı desteklemek için ITU aracılığı ile çaba harcayacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı el Esad uygulanan ve uygulanmakta olan siyasi ve medya çarpıtmalarından uzak bir şekilde Suriye’de başta olmak üzere tüm dünyada yaşanan durumları yakından görme ve ona göre objektif bir tutum belirleme öneminin altını çizdi. Bunun dünyadaki sorunların daha kolay bir şekilde çözülmesine katkı sağlayacağına dikkat çeken el Esad; muhtelif kurumları ile devletler arasındaki iletişimin zayıflığının dünyadaki sorunların çözümüne olumsuz yansıdığını belirtti.

Görüşmeye Halk Meclisi Başkanı Muhammed Cihat el Lahham ve Uluslararası Parlamentolar Birliği genel sekreterinin Arap işlerinden sorumlu baş danışmanı Muhtar Ömer katıldılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.