Dagan’dan İtiraf: “İsrail Hamas’ı Düşürmekte Başarısız Kaldı”

  • 07 Mart 2015
  • 1.063 kez görüntülendi.
Dagan’dan İtiraf: “İsrail Hamas’ı Düşürmekte Başarısız Kaldı”

Siyonist istihbarat örgütü Mossad eski şefi Meir Dagan, Netanyahu’nun başbakanlığı döneminde İsrail’in Hamas hareketini caydıramadığını, Hamas’ı yönetimden düşürmede de başarısız kaldığını, bu başarısızlığın son savaşta çok açık ve net bir şekilde görüldüğünü söyledi.

Siyonist Kanal-2 televizyonunun kendisiyle yaptığı röportajda gündemi değerlendiren Mossad eski şefi Dagan, “Netanyahu döneminde İsrail felaket boyutunda hatalar işledi. Netanyahu Hamas’ı askeri olarak caydıramadığı gibi, yönetimden de uzaklaştıramadı. Bugün biz ateşkesten sonraki aşamayı yaşıyoruz. Bunun her an bozulma ihtimali var. Bu da kesinlikle başarı değildir” dedi.

Netanyahu’nun başbakanlığında İsrail’in geleceğiyle ilgili kaygılarının olduğunu dile getiren Dagan,  torunlarının ırkçı bir rejimde veya iki uluslu bir devlette yaşamalarını arzulamadığını ifade etti.

Netanyahu’un Amerika ziyaretini de değerlendiren Dagan, yönetimde bulunduğu müddetçe hep İsrail’e zarar veren Netanyahu’nun Amerika ziyaretiyle Kongre’de yaptığı konuşmanın kayda değer bir başarı sağlamadığını, Amerika ile olan ilişkilerin daha kötüleşmesine neden olduğunu söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.