Dr. Isam Yusuf: BM İşgalciyi Gazze’ye Uyguladığı Ablukaya Son Vermeye Zorlamalıdır…

  • 30 Aralık 2014
  • 887 kez görüntülendi.
Dr. Isam Yusuf: BM İşgalciyi Gazze’ye Uyguladığı Ablukaya Son Vermeye Zorlamalıdır…

Gazze’ye Destek İçin Uluslararası Halk Komitesi’nin başkanı BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon’u Serry Planı’nda işgalciyi Gazze’ye uyguladığı ablukaya şartsız bir şekilde son vermeye zorlayacak değişiklikler ve düzenlemeler yapmaya çağırdı.

Dr. Isam Yusuf açıklamasında Gazze’ye uygulanan ablukanın her türlü ahlâkî temelden yoksun, insanî değerlere ve uluslararası hukukun bütün prensiplerine aykırı olduğunu dile getirdi.

BM Genel Sekreterinin Gazze özel temsilcisi Robert Serry’nin ortaya koyduğu projenin Gazze’nin imarı konusunda yeterli şartları ve imkânları sunmadığını dile getiren Isam Yusuf, BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon’u projeyi yeniden gözden geçirmeye, Gazze’nin şartsız bir şekilde yeniden imarı ve oradaki insanların sıkıntılarının giderilmesi için acele etmeye çağırdı.

Gazze’ye Destek İçin Uluslararası Halk Komitesi’nin başkanı Dr. Isam Yusuf, Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan yazılı açıklamasında Filistin uzlaşı hükümetinden bir bakanlar heyetinin Gazze’yi ziyaret etmesinden de memnuniyet duyduklarını ve Gazze’nin yeniden imarı konusunda acele edilmesi için ulusal ittifak sağlanmasını böylece toplu bir faaliyet yapılması için harekete geçilmesini istedi.

Uzlaşı hükümetinden aynı zamanda Arap dünyasında ve uluslararası alanda katıldığı etkinliklerde ve toplantılarda Gazze için taşıdığı sorumluluğu da yerine getirmesini, işgal rejimini geçiş kapılarını açmaya zorlamasını isteyen Isam Yusuf; “Arap dünyasının bu abluka karşısındaki sessizliğinin artık son bulması gerekir” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.