Dün Gece Siyonist İşgal Güçlerinin Saldırısında 2 Filistinli Genç Yaralandı…

  • 30 Aralık 2014
  • 883 kez görüntülendi.
Dün Gece Siyonist İşgal Güçlerinin Saldırısında 2 Filistinli Genç Yaralandı…

Dün gece yarısından sonra (29-30 Aralık gecesi) Batı Yaka’nın güneyindeki el-Halil vilayetinin kuzeyinde bulunan Beyti Emr beldesinde siyonist işgal güçlerinin saldırısında iki Filistinli gencin yaralandığı haber verildi. Yaralı gençlerden birinin durumunun ağır olduğu bildirildi.

Yahudi Yerleşimine Karşı Mücadele Komitesi’nin sözcüsü Muhammed Iyad Ivad’ın verdiği bilgilere göre yaralanma olayı işgal güçlerinin doğrudan Filistinlilere ait bir araca saldırı düzenlemeleri sonucu gerçekleşti. Saldırı, aracın Beyti Emr beldesine girmekte olduğu esnada gerçekleşti. Saldırıda Muhammed İbrahim Ivad’ın kafasından yaralandığı ve durumunun ağır olduğu ifade edildi. Bir de Ayış Halid Ivad’ın yaralandığı ancak onun durumu hakkında henüz net bir bilgi verilmediği ifade edildi.

Olay hakkında açıklamayı yapan Yahudi Yerleşimine Karşı Mücadele Komitesi’nin sözcüsü Muhammed Iyad Ivad, yaralanan iki gencin tedavi için hastaneye götürüldüğünü ancak işgal güçlerinin saldırının vuku bulduğu belde çevresinde askerî ablukasını şiddetlendirdiğini, araçların giriş çıkışlarını engellediğini söyledi.

Saldırıya maruz kalan araçta bulunan üçüncü bir gencin de işgalci saldırganlar tarafından göz altına alındığı bildirildi ancak onun kimliği hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.