Dünya müslümanlarının ve mustazaflarının Rehberi Ayetullah İmam Ali Hamaney, konferansa katılan alimlere hitap etti

  • 25 Kasım 2014
  • 1.018 kez görüntülendi.
Dünya müslümanlarının ve mustazaflarının Rehberi Ayetullah İmam Ali Hamaney, konferansa katılan alimlere hitap etti

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamaney, ABD ve sömürgeci Avrupa ülkelerinin İran İslam Cumhuriyeti’nin nükleer mesele konusunda pes ettirme çalışmalarının sonuçsuz kaldığını belirtti.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei bugün Tahran’da “İslam alimleri açısından tekfirci ve radikal grupların tehlikesi” konulu uluslararası konferansa katılan din adamları, düşünürler ve konukları kabul ettiği görüşmede, İran ile 5+1 grubu arasında yürütülen nükleer müzakerelere temas ederek, nükleer meselede, ABD ve sömürgeci Avrupa ülkelerinin bir araya gelerek, İran İslam Cumhuriyeti’ni diz çöktürmeye çalıştıklarını, ancak bunu yapamadıklarını ve bundan sonra da yapamayacaklarını kaydetti.

Müstekbirlerin İslam dünyasını hedef almak için son yıllarda tekfirci akımını ihya ettiğini hatırlatan İslam İnkılabı Rehberi, habis tekfirci akımının yaptıklarının, Siyonist rejim başta olmak üzere sömürgeci devletlerin Filistin davası ve Mescid-i Aksa’yı unutturma amaçları çerçevesinde olduğunu beyan etti.

Ayetullah Hamanei, tekfirciliğin kökünü kazımak için kapsamlı, mantıklı ve bilimsel bir hareketin başlatılması, müstekbirlerin bu akımı ihya etme politikalarının rolünü ifşa etmek ve Filistin meselesi konusunda, toplu talep ve ciddi çabada bulunmanın, günümüz dünyasında İslam din adamlarının en önemli görevlerinden biri olduğunu vurguladı.

ABD ve bölgesel müttefiklerinin hedeflerinin, tekfirci grupların eliyle İslam’ın simasıyı zedelemek ve İslam ülkelerinin değerli alt yapsını yıkmak ve İslami uyanış hareketini saptırmak olduğunu ifade eden İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, tekfirci akımın, mücadelede ön cepheyi, işgal topraklarından Irak ve Suriye sokaklarını taşıdığını belirtti.

ABD nakliye uçaklarının Irak’ta sık sık terör örgütü IŞİD grubuna silah ve askeri malzeme attığına değinen Ayetullah Hamanei, ABD’lilerin görünüşte, IŞİD karşıtı koalisyon kurduklarını ileri sürdüklerini, ancak bunun sırf yalandan ibaret olduğunu, koalisyonun asıl amacının Müslümanlar arasında savaş ve çatışma çıkarmak olduğunu, elbette, bu hedeflerini ulaşamayacaklarını beyan etti.

Kudüs’ü işgal eden Siyonist rejim kabinesinin Filistin’i Siyonistleştirme kararına da işaret eden İslam İnkılabı Rehberi, İsrail’in Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı ele geçirmeye ve Filistinlileri daha da zayıflatmaya çalıştığını ifade ederek, bütün İslam milletleri ve din adamlarının kendi devletlerinden Filistin meselesinin takipçisi olmalarını istemeleri gerektiğini kaydetti.

İran halkının Filistin halkına desteğinin devam edeceğine vurgu yapan Ayetullah Hamanei, İsam Cumhuriyeti’nin Lübnan’da Şia olan Hizbullah’a destek verdiği gibi, Filistin’de HAMAS ve İslami Cihat gibi Ehl-i Sünnet gruplarını himaye ettiğinin altını çizdi.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamani, İslam din adamları ve düşünürlerine hitaben yaptığı konuşmada, Filistin halkına yardımlarından bir örneğinin İran’ın Gazze’deki Filistinlileri verdiği destek olduğunu hatırlattı ve Batı Yaka’nın da silahlanması ve nefs-i müdafa için hazır olması gerektiğini, bu işin kesinlikle gerçekleşeceğini belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.