Dünyadaki Filistin destekçilerinin coşkulu yürüyüşlerinin mesajı

  • 31 Ekim 2023
  • 18 kez görüntülendi.
Dünyadaki Filistin destekçilerinin coşkulu yürüyüşlerinin mesajı

Gazze’deki Siyonist cinayetleri üzerinden üç hafta geçerken, Filistin halkına yönelik halk desteği sadece Asya’nın çeşitli ülkelerinde değil, dünyada devam ediyor.

Bu kapsamda on binlerce Malezyalı, Gazze halkına destek amacıyla Siyonist karşıtı büyük yürüyüşe katılarak, sokaklarda Gazze’deki savunmasız kadın ve çocuklara destek sloganları attı. Protestocular, Gazze Şeridi’ndeki soykırım nedeniyle çocukları öldüren Siyonist rejimi ve Amerika dahil onun destekçilerini şiddetle kınayarak Amerika büyükelçiliğine doğru yoğun sıralar halinde yürüdü.
Türkiye’de Siyonist rejim İsrail’in Gazze’de yaptığı saldırılara tepki göstermek ve Gazze’ye destek vermek için AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından Atatürk Havalimanı’nda Büyük Filistin Mitingi düzenlendi. Milyonlarca yürek, Filistin’in İsrail eliyle yaşadığı vahşetin son bulması için tek yürek oldu. Burada Türkiye cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Gazze katliamının asıl suçlusu Batı” şeklindeki cümlesine dikkat çekti.
Pakistan’ın başkenti İslamabad’da binlerce kişinin katılımıyla Filistin’e destek yürüyüşü düzenlendi. Pakistan Cemaat-i İslami Partisi tarafından düzenlenen yürüyüşe binlerce kişi katıldı. Başkentin Abpara bölgesinde bir araya gelen göstericiler, diplomatik temsilciliklerin, bakanlıkların ve parlamento binasının yer aldığı kırmızı bölgenin girişine yürüdü. Burada korsan rejim İsrail ve Amerika karşıtı sloganlar atan protestocular, Filistin halkı ile dayanışmalarını vurguladı.
Filistin Kurtuluş Konferansı, Pakistanlı düşünürler, dini şahsiyetler ve İran İslam Cumhuriyeti büyükelçisinin katılımıyla, Müslümanların Vahdeti Meclisi Partisi’nin çabalarıyla Pakistan’da düzenlendi. Konferansın konuşmacıları ve katılımcıları, İsrail’in gayri meşru ve sahte bir rejim olduğunu, Filistin devletinin kurulmasından başka çözümün bulunmadığını vurguladı. Parti başkanı Nasır Abbas Caferi söz konusu konferansta başta Amerika olmak üzere Batılı ülkelerin İsrail’e desteğini ve Kudüs’teki işgal güçleriyle işbirliğini şiddetle kınadıklarını belirterek, Amerika’nın İsrail’e verdiği mali ve silah desteğinin, Filistinlilerin katledilmesinde Batı’nın ve Amerika’nın parmağı olduğuna dair hiçbir şüpheye yer bırakmadığını dolayısıyla İslam dünyasının bu plan karşısında pasif davranmaması gerektiğini vurguladı.
Bu, Amerika’nın Gazze’de ateşkes sağlanmasını engelleyerek Siyonist soykırıma yardım ettiği anlamına geliyor. Bu nedenle Pakistan Cemiyet-i Ehl-i Hadis lideri Allame Ziyaullah Şah Buhari, Filistin davasına desteğini vurgulayarak aslında Aksa Tufanı’nın, Filistin’i savunan milletlerin ve dünya özgürlük sevdalılarının gönül arzusu olduğunu ve Kudüs’ün cesur savaşçıları tarafından İsrail’e karşı gerçekleştirildiğini belirtti.

Siyonistlerin cinayetleri Müslüman olmayan şahsiyetleri bile Siyonistlerin ve destekçilerinin suçlarını kınadıkları acı ve üzücüdür. Japonya Uluslararası Gönüllü Merkezi’nin (JVC) Kudüs ofisi başkanı Kimura Mariko, Japonya’nın NHK haber ajansına verdiği özel röportajda Siyonist rejimin sivilleri kasten öldürdüğünü doğruladı. Hali hazırda Gazze’de olan Mariko, bir video bağlantısında Siyonistleri kör saldırılarla suçladı ve Siyonist rejim güçlerinin Gazze’ye saldırılarında sadece Hamas’ı hedeflemediğini, saldırılarında Gazzeli sığınmacıların kamplarının da bombalandığını vurguladı.
Küresel beklentilerin aksine Hindistan hükümeti Siyonist cinayetlerini destekleyerek karşı tarafta yer alırken, Hindistan halkı, ülkenin güneyindeki Kozhikode dahil olmak üzere çeşitli şehirlerde kitlesel gösteriler düzenleyerek mazlum Filistin milletine destek verdi. Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi halkı da polisin yayılmasını engellediği Filistinlilere destek amacıyla sokaklara döküldü.
En kalabalık İslam ülkesi Endonezya’da binlerce kişi Amerikan büyükelçiliği önünde toplanarak Gazze’deki savaşın ve bombalamaların sona ermesini talep etti. Beyaz elbiseler giyen protestocular, Endonezya ve Filistin bayraklarını taşıdı.
Siyonist rejimin cinayetlerine karşı benzer mitingler Danimarka, İngiltere, Tunus ve Ürdün’de de düzenlendi; bu, Siyonistlere yönelik küresel nefretin derinliğini ortaya koyuyor./

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.