Düşmanın Hamas ve Kassam Tugaylarını Zayıflatmak İçin Planları Ancak Hayalde Kalır!!

  • 14 Aralık 2014
  • 761 kez görüntülendi.
Düşmanın Hamas ve Kassam Tugaylarını Zayıflatmak İçin Planları Ancak Hayalde Kalır!!

Filistin İslâmî Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Sami Ebu Zuhri bugün (14 Aralık Pazar) akşam saatlerinde yaptığı açıklamada Hamas’ın ve onun askerî kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları’nın zayıf düşürülmesi için planlanan oyunların tümünün içi boş hayallerden ibaret olduğunu dile getirdi. Hamas’ın kuruluşunun ilan edilmesinin yirmi yedinci yıl dönümü münasebetiyle Kassam Tugayları’nın Gazze’de düzenlediği askerî gösteriye değinen Ebu Zuhri bu gösterinin de gözler önüne serdiği üzere Kassam Tugayları’nın sürekli ilerleme içinde olduğunu, kimsenin onun ilerlemesini durduramadığını ve dünyadaki tüm özgürlerin övüncü haline geldiğini ifade etti.

Ebu Zuhri, Kassam Tugayları’nın sergilediği manzaranın işgal rejiminin başbakanı Netanyahu’nun bu hareketi zayıflatma planlarının tümünde başarısız kaldığını ve bundan sonrasıyla ilgili taktiklerinde de sadece hayal kurduğunu gözler önüne serdiğini söyledi.

Hamas’ın askerî kanadı İzzettin Kassam Tugayları bugün Hamas’ın 27. yıl törenlerinde geniş çaplı bir askerî gösteri düzenlemiş ve işgal rejimine karşı geliştirdiği yeni askerî araçları, silah ve teçhizatı kamuoyunun dikkatine sunmuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.