Ebu Silmiyye: UNRWA’nın Açıklamaları Gazze İçin Tehlike Sinyalleri Veriyor…

  • 21 Aralık 2014
  • 787 kez görüntülendi.
Ebu Silmiyye: UNRWA’nın Açıklamaları Gazze İçin Tehlike Sinyalleri Veriyor…

UNRWA (BM Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Ajansı)’nın yeni dönemde Gazze’deki ağır şartları yüklenme ve gereken desteği verme imkânlarından yoksun olduğunu bildirmesi üzerine açıklama yapan Ablukayı Kırma ve Gazze’nin Yeniden İmarı İçin Ulusal Komite’nin başkanı Ethem Ebu Silmiyye bunun tehlike sinyalleri verdiğini dile getirdi.

Ethem Ebu Silmiyye, ablukanın devam etmesinden dolayı Gazze’nin ciddi sıkıntılar ve dramatik şartlar ile karşı karşıya olduğuna dikkat çekerek UNRWA’nın yeni dönemde mağdur halkın ihtiyaçlarını karşılamak için gereken yardımı yapmamasının krizin büyümesine neden olacağını vurguladı.

Ebu Silmiyye yaptığı basın açıklamasında UNRWA adına yapılan açıklamaların , BM ve ona bağlı kuruluşların abluka altındaki Gazze’ye yönelik görevlerini yerine getirmekte başarısız kalırken diğer taraftan krize neden olan asıl sebebin ortadan kalkması için de bir şey yapmadığını, zalim işgal rejimine ablukaya son vermesi için hiçbir baskı yapmadığını ortaya koyduğuna dikkat çekti.

Gazze’de ambargonun devam etmesi sebebiyle temel hayat sektörlerinden birçoğunda hareketin durduğunu ve tam anlamıyla felaket yaşandığını vurgulayan Ethem Ebu Silmiyye Mısır yönetiminden de Rafah sınır kapısını şartsız ve sürekli olarak açması gerektiğini vurguladı.

Ablukayı Kırma ve Gazze’nin Yeniden İmarı İçin Ulusal Komite’nin başkanı Ethem Ebu Silmiyye, UNRWA’nın Gazze’ye dönük sorumluluğunu da mutlaka yerine getirmesi gerektiğini hatırlattı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.