Ebu Ubeyde: Silahımız Zaferin Simgesi ve Direnişin Adresidir

  • 15 Aralık 2015
  • 942 kez görüntülendi.
Ebu Ubeyde: Silahımız Zaferin Simgesi ve Direnişin Adresidir

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, işgalden kurtulmanın tek yolunun direniş olduğunu bir kez daha vurguladı.

Ebu Ubeyde, dün akşam (14 Aralık Salı) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Filistin işgalden kurtulana kadar direnişi sürdüreceklerini belirterek, El-Kassam Tugayları’nın silahının zaferin simgesi ve işgalcilere karşı mücadelenin adresi olduğunu söyledi.

İzzeddin El-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, Hamas Hareketi’nin 28’inci kuruluş yıldönümü münasebetiyle sosyal paylaşım sitelerinden Twitter’daki hesabında yaptığı açıklamada, Hamas’ın ve ordusu El-Kassam Tugayları’nın Filistin topraklarındaki işgal projesinin sonunu ve yeni bir fecrin doğuşunu ilan etmek için kurulduğunu ifade etti.

Sabitelerinin pazarlık konusu edilemeyeceğini bildiren Ebu Ubeyde, “Filistin’in özgürlüğü hedefimiz ve direniş yolumuzdur. Aksa, başkentimiz ve cihadımızın kıblesidir” dedi.

Kudüs’te, Batı Yaka’da, Gazze Şeridi’nde ve Filistin toprakları dışında yaşayan Filistinlileri selamlayan Ebu Ubeyde, Filistin halkını ve topraklarını, Mescid-i Aksa’yı savunmada daima en ön safta yer alacaklarına dair söz verdi.

Ebu Ubeyde, kanlarıyla Hamas’ın ömrüne yeni bir yıl daha katan Batı Yaka ve Kudüs’teki direnişçileri de selamladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.