Ebu Zuhri: Mısır’ın Arabulucuğunun Kabul Edilmeyeceği Yönündeki Haberler Asılsız…

  • 01 Şubat 2015
  • 739 kez görüntülendi.
Ebu Zuhri: Mısır’ın Arabulucuğunun Kabul Edilmeyeceği Yönündeki Haberler Asılsız…

İslami Direniş Hareketi (Hamas), hareketin askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın Mısır’da bir mahkeme tarafından “terör örgütü” ilan edilmesinin ardından Hamas ile işgal rejimi arasında Mısır’ın arabuluculuğunun artık kabul edilmeyeceği yönünde herhangi bir açıklamalarının olmadığını bildirdi.

Hamas Hareketi sözcülerinden Sami Ebu Zuhri, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ateşkesin kalıcı hale gelmesi müzakerelerinde işgal rejimiyle hareket arasında Mısır’ın arabuluculuk yapması konusunda Hamas’tan herhangi bir açıklama yapılmadığını söyledi.

Ebu Zuhri, “Hamas’ın artık Mısır’ı işgal rejimiyle arasında arabulucu olarak kabul etmeyeceği yönündeki haberler asılsız” diyerek, Hamas’tan Mısır mahkemesinin kararının hukuki değil politik olduğunu ifade eden açıklamadan başka herhangi bir açıklama yapılmadığına dikkat çekti.

Filistinli direniş gruplarıyla işgal rejimi, geçen yıl 26 Ağustos’ta Mısır’ın arabuluculuğuyla 51 gün süren savaşı sona erdirecek ateşkes anlaşmasına imza atmıştı.

Kahire Acil İşler Mahkemesi, dün aldığı kararla Hamas Hareketi’nin askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları’nı “terör örgütü” ilan etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.