Ed’is: “Siyonistlerin Seçim Propagandası Dini Bir Savaşa Zemin Hazırlıyor”

  • 14 Mart 2015
  • 710 kez görüntülendi.
Ed’is: “Siyonistlerin Seçim Propagandası Dini Bir Savaşa Zemin Hazırlıyor”

Filistin Evkaf Bakanı Yusuf Ed’is, işgal altındaki Batı Yaka’nın El-Halil şehrinin öz bir İslam şehri olduğunu belirterek, Müslümanların dışında hiçkimsenin şehri temlik etmeye veya onu ele geçirmeye hakkının olmadığını söyledi.

Şeyh Ed’is, Yahudi Evi Partisi Başkanı aşırı sağcı Siyonist lider Naftali Bennett’in dün gece El-Halil Camisi’ni beraberindeki partililerle birlikte seçim propagandası çerçevesinde basmasını kınadı.

El-Halil Camisi’ni basan Siyonist liderin burada yaptığı kısa konuşmada, “El-Halil, Tel Aviv ve Hayfa şehirlerinde Yahudilerin ikame etmelerinin temelini oluşturuyor. Yahudilerin İsrail topraklarındaki manevi ve ahlaki hakkını veren bu şehirdir. Daimi kalmak ve zafer kazanmak için buraya geldik” dediği ifade edildi.

Siyonist liderin kalabalık parti taraftarıyla camiyi basmasını değerlendiren Filistin Evkaf Bakanı Şeyh Ed’is, dini mitolojiye dayalı bu tür seçim propagandasının bölgeyi dini bir savaşa sürüklemekten başka bir şeye yaramayacağını belirterek, böyle bir savaşın bütün bölgeyi etkileyeceğini ifade etti.

Siyonistlerin cami baskınlarına karşı Filistin halkının gösterdiği direnişi takdir ettiklerini belirten Ed’is, BM’ye bağlı kurum ve kuruluşlardan oldukça sorumsuz ve tehlikeli benzer baskınların tekrarlanmaması için baskı yapmalarını istedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.