Ehl-i Beyt’in yolunda ilerlemek sayesinde İran bölgenin en güvenli ülkesi oldu

  • 12 Aralık 2015
  • 592 kez görüntülendi.
Ehl-i Beyt’in yolunda ilerlemek sayesinde İran bölgenin en güvenli ülkesi oldu

İran İslami Şura Meclisi Başkanı, Ehlibeytin (as) yolunda ilerlemek sayesinde İran’ın bölgenin en güvenli ülkesi olduğunu belirtti.

İRİB’in bildirdiğine göre, İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, dün akşam Ehlibeyt imamları için düzenlenen yas merasimine katılanlar arasında, İran halkının Ehlibeyt’e (as) olan aşkına ve Seyyiduşşuheda (as) için Muharrem ve Sefer aylarında düzenlenen matem törenlerine işaretle, bu sevgi ve aşkın İran halkının yücelmesi ve korunmasına sebep olduğunu belirtti.

Allah’a güvenen halkın başka güçlerden asla korkmadığını söyleyen İslami Şura Meclisi başkanı Ali Laricani, aslında tüm dünyanın İran’a karşı savaşı olan 8 yıllık kutsal savunmada, İranlı savaşçıların Allah’a tevekkül ederek İslam’ın izzeti yolunda büyük güçlerden korkmadığını ve savaş meydanlarına geniş katılım ile zafere ulaştıklarını söyledi.

Laricani sözlerinin devamında düşmanların zalimce yaptırımlarla, İslam İnkılabı’na engel çıkarmasına değinerek, son aylarda müzakere yolu ile engellerin aşılmasına çalışıldığını ifade etti.

Ali Laricani, mecliste de onaylanan müzakerelerde varılan anlaşmanın iyi bir süreçte ilerlemesi ve UAEK’nın gelecek haftaki oturumunda doğru bir karar alınması gerektiğini de sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.