El-Anbar ve Musul’da IŞİD’e Ağır Darbe

  • 19 Haziran 2017
  • 1.836 kez görüntülendi.
El-Anbar ve Musul’da IŞİD’e Ağır Darbe

Irak Emniyet yetkililerince verilen bilgilere göre, Musul ve el-Anbar’da yapılan askeri operasyonda 46 IŞİD’li terörist öldürüldü.

 Irak Federal Polisi tarafından yapılan açıklamaya göre, polis kuvvetleri Musul’da bulunan El-Şifa mahallesine baskın düzenledi ve bölgede bulunan hastane binası ile kan bankasını geri aldı.

Irak Federal Polisi Komutanı Tümgeneral Cevdet Şakir yayınladığı bildiride şu açıklamalarda bulundu: Polis kuvvetleri operasyonda 16 IŞİD teröristini öldürdü ve bomba düzeneği yerleştirilmiş 5 araç ile motorsikleti imha etti ve Dicle Nehri’nin 100 metre yakınına ulaşmayı başardı. Diğer birlikler el-Şifa hastanesi, el-Cumhuri hastanesi, çocuk hastanesi ve tıp fakültesini IŞİD teröristlerinden kurtarmak için ilerleyişini sürdürüyor.

El-Anbar’da 27 terörist öldürüldü

Irak savaş bilgilendirme bürosu tarafından 27 teröristin öldürüldüğü ve teröristlerce bomba düzeneği yerleştirilmiş araçların ve teröristlere ait mağaraların patlatıldığı bildirildi.

Irak savaş bilgilendirme bürosu yayınlandığı bildiride, Irak ortak güçleri tarafından Hedise gölü, El-Ahzar Vadisi, Hayde ve el-Fehimi Vadisine yapılan ve havadan desteklenen kapsamlı operasyonda en az 27 terörist öldürüldü ve bomba düzeneği yerleştirilmiş 6 araç patlatıldı. 48 Saat süren bu operasyonda teröristlere ait 6 mağara, bombalı araç yapımı için kullanılan bir fabrika ve bomba yapımı için kullanılan bir bina imha edildi.

Habere göre, Irak Ortak Güçleri 157 bombayı şehir dışında imha etti ve teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmata el konuldu.

Selahattin bölgesinin doğusunda IŞİD’in valisi öldürüldü

Irak’ın Selahattin bölgesinde bulunan bir emniyet yetkilisi tarafından, IŞİD terör örgütünün valisi olan kişinin bölgenin doğusunda bulunan Matibciye bölgesine yapılan bombalı saldırıda öldüğü açıklandı.

Aynı kaynak daha sonra şu açıklamalarda bulundu: Bu bomba teröristlerin el-Zerke-Heremeyn-Matibciye caddesinden geçişi sırasında patlatıldı ve olay sırasında o IŞİD teröristleri ile bölgede toplantı yapmaya gidiyordu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.