El-Arrub Mülteci Kampı’nda İşgal Askerleriyle Filistinli Gençler Çatıştı.

  • 16 Mart 2015
  • 702 kez görüntülendi.
El-Arrub Mülteci Kampı’nda İşgal Askerleriyle Filistinli Gençler Çatıştı.

El-Halil’in kuzeyindeki El-Arrub Mülteci Kampı’nda bugün (16 Mart Pazartesi) hasta esir İbrahim El-Cemal’e destek gösterisine işgal güçlerinin müdahalesi üzerine Filistinlilerle işgal askerleri arasında şiddetli çatışmalar yaşandı.

Görgü tanıklarından edinilen bilgiye göre, işgal güçleri kampa baskın düzenleyerek evlerin ve işyerlerinin çatısına çıktı. Hasta esir İbrahim El-Cemal ile dayanışma amacıyla düzenlenen gösteriye müdahale sırasında işgal askerlerinin vatandaşlara göz yaşartıcı bomba ve plastik mermi atmaya başladığı ve bunun üzerine işgal askerleriyle Filistinli gençler arasında çatışmaların patlak verdiği bildirildi.

Görgü tanıkları, Filistinli gençlerin işgal askerlerine taşlarla, boş şişelerle ve molotof kokteylleriyle direndiğini, işgal askerlerinin ise evlere ve caddelerde bulunan onlarca vatandaşa ses bombaları, göz yaşartıcı bombalar ve plastik mermilerle saldırdığını söyledi.

İşgal askerlerinin kampın girişinde, kampın karşısındaki dağda, Ziraat Okulu yakınlarında ve ana cadde üzerindeki askeri gözetleme kulesinde yoğun bir şekilde bulunduğu ifade edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.