El-Batş: Uzlaşı Hükümeti Başarısız Oldu…

  • 19 Ocak 2015
  • 768 kez görüntülendi.
El-Batş: Uzlaşı Hükümeti Başarısız Oldu…

İslami Cihad Hareketi liderlerinden Halid El-Batş, uzlaşı hükümetinin başarısız olduğunu, insanların beklentilerini karşılayamadığını ve sorunlarını çözemediğini ifade ederek, hükümetin kapıları teslim almak için ciddi bir başvuruda bulunmadığını söyledi.

Aynı zamanda Gazze’deki Milli ve İslami Gruplar Yüksel Komitesi Koordinatörü olan El-Batş, İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın kapıları teslim etmeyi kabul ettiğini, her toplantıda ve her fırsatta kendilerine Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın kapıların teslim alınması için çağrıda bulunması gerektiğini söylediğini bildirdi. El-Batş, kapıların yönetiminin mevcut görevlilerin kovularak teslim alınması önerisinin ise kabul edilemez olduğunu belirtti.

Grupların son toplantılarında, uzlaşının aksaması ve anlaşmazlıkların artması üzerine Gazze Şeridi’nin biriken sorunlarının çözümü için konferans toplanması fikrini ele aldığını kaydeden El-Batş, söz konusu konferansın kararlarının ve tavsiyelerinin bağlayıcı olacağını veya en azından Filistin’in milli tavrını temsil edeceğini söyledi.

İslami Cihad Hareketi lideri, “Önemli olan insanların bu konferansta alınacak kararların anlamsız olmayacağını, bilakis toplumun görüşlerine saygı duymayanlara gösterilecek kırmızı kart niteliğinde olacağını bilmesidir” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.