El-Berdevil: Filistin Sokağında Yaşanan Her Karmaşanın Arkasında Abbas Var…

  • 08 Ocak 2015
  • 972 kez görüntülendi.
El-Berdevil: Filistin Sokağında Yaşanan Her Karmaşanın Arkasında Abbas Var…

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Salah El-Berdevil, Filistin sokağında yaşanan her karmaşanın arkasında olduğu gibi uzlaşı anlaşmasına darbe sayılan hükümet bildirisinin arkasında da Mahmud Abbas’ın olduğunu ifade etti.

Salah El-Berdevil, dün akşam (7 Ocak Çarşamba) verdiği demeçte, Abbas’ın uzlaşının tamamlanmasını istemediğini fakat Filistin halkının tepkisinden çekindiği için bunu açıkça ilan etmekten korktuğunu, kendi isteklerini yerine getirmek için uzlaşı hükümetinin arkasına saklanarak hükümeti kullandığını söyledi.

Uzlaşı hükümetinin Abbas’ın baskılarının esiri olduğunu kaydeden El-Berdevil, “Abbas’ın sesini ancak Mısır kanallarında Filistin halkına saldırırken ve ablukaya bahane bulurken işitiyoruz” dedi.

Uzlaşı hükümeti başkanı Rami El-Hamdallah’a da seslenen El-Berdevil, Abbas’ın kendisine uyguladığı baskılara karşı koyamıyorsa bunu açıkça halka ilan etmesini istedi.

El-Berdevil, uzlaşı hükümeti sözcüsü İhab Besisu’nun Hamas liderlerinden Musa Ebu Merzuk’u telefonla arayarak yayınlanan hükümet bildirisi dolayısıyla özür dilediğini ve hükümetin bildiriden sorumlu olmadığını, bildiriyi Başbakanlık Genel Sekreteri’nin kendi inisiyatifiyle kaleme aldığını söylediğini açıkladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.