El-Berdevil: Hamas Hareketini Dışlayabileceğini Düşünenler Hayal Görüyor…

  • 29 Aralık 2014
  • 753 kez görüntülendi.
El-Berdevil: Hamas Hareketini Dışlayabileceğini Düşünenler Hayal Görüyor…

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Salah El-Berdevil, hiçbir anlamı olmayan düşmanla barış projesini oldu bittiye getirerek hayata geçirmek için Hamas hareketini dışlayabileceğini, siyasi hayatın dışında tutabileceğini veya onu tasfiye edebileceğini düşünenlerin kesinlikle hayal gördüğünü belirterek, Filistin’de siyasi ortaklığı esas alan Hamas’ın aksine, karşı tarafın Hamas olmadan uzlaşı istediğini ve direniş olmadan Gazze’yi ele geçirmeye çalıştığını söyledi.

Hamas lideri El-Berdevil yaptığı açıklamada, kendilerinin Batı Yaka’daki gevşekliği Gazze’ye değil, Gazze’deki direnişi Batı Yaka’ya taşıma niyetinde olduklarını hatırlattı.

El-Berdevil, uzlaşı hükümetinin Abbas’ın siyasi kararıyla felç edildiğine dikkat çekerek, bazı Filistinli çevrelerle işgal rejiminin Gazze’yi direnişten yoksun bırakmak için çaba gösterdiğini, Filistin Yönetimi’nin Gazze’ye bölgedeki direniş silahını teslim ettikten sonra ancak yardım elini uzatacağına dair raporların da ellerinde olduğunu ifade etti.

Uzlaşı hükümetinin kurulmasının üzerinden altı ay geçmesine rağmen, bu hükümet Gazze için herhangi bir şey yapmadı. Temmuz-Ağustos savaşından dolayı ağır bir yıkım yaşayan Gazze halkı büyük sıkıntılar içinde. Büyük bir felaket yaşayan Gazze’ye karşı üzerine düşeni yapmayan uzlaşı hükümeti, Gazze’ye yabancı bölge muamelesini yaptı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.