El-Halil’de Çıkan Çatışmalarda Bazı Filistinli Gençler Yaralandı…

  • 17 Ocak 2015
  • 666 kez görüntülendi.
El-Halil’de Çıkan Çatışmalarda Bazı Filistinli Gençler Yaralandı…

Siyonist işgal rejiminin daha önce kapattığı caddenin açılması için yapılan gösteriye sert bir şekilde müdahale eden işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çıkan çatışmada bazı gençlerin yaralandığı belirtildi.

Ratıb El-Cebur, Batı Yaka’nın El-Halil şehrinin kuzeyinde yer alan Surif beldesiyle El-Cub’a köyü arasında bulunan ve 14 yıldan beri kapalı olan caddenin açılması için yapılan eyleme sert bir şekilde müdahale eden işgal güçlerinin gerçek mermi, plastik mermi, gözyaşartıcı bomba ve ses bombaları kullanması sonucu bazı gençlerin boğulma tehlikesi geçirdiğini söyledi.

Filistinli aktivist yaptığı açıklamanın devamında, işgal güçlerine ek takviye güçlerin geldiğini belirterek, işgal güçlerinin caddeyi açmadığı gibi, gençlerin caddeyi açma girişimlerini de engellediğini ifade etti.

Diğer taraftan Kudüs halkına karşı hukuksuz uygulamalarına devam eden işgal polisi, Mescidi Aksa’da işgal askerlerine direndiği ve işgal askerlerine taş attığı iddiasıyla Kudüslü çocuk Sabih Ebu Sabih’e Mescidi Aksa’dan uzaklaştırma cezası verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.