El-Hayye: Abbas’ın Gazze’ye Karşı Dışarıdan Güç Almaya Çalışması Kendine Hiçbir Şey Kazandırmaz…

  • 14 Ocak 2015
  • 772 kez görüntülendi.
El-Hayye: Abbas’ın Gazze’ye Karşı Dışarıdan Güç Almaya Çalışması Kendine Hiçbir Şey Kazandırmaz…

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Halil El-Hayye, Fetih Hareketi’nin ve Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın Gazze’ye karşı dışarıdan güç almaya çalışmasının kendilerine hiçbir şey kazandırmayacak asılsız bir kuruntu olduğunu söyledi.

Halil El-Hayye, Fetih’in inadının ve Mahmud Abbas’ın tek başına karar verme arzusunun uzlaşıyı gerçekleştirme fırsatını yok ettiğini belirtti.

El-Aksa televizyonunun dün akşam (13 Ocak Salı) yayınladığı El-Mesarat isimli programa katılan El-Hayye, uzlaşı hükümeti başkanı Rami El-Hamdallah’ın Gazze’nin sorunlarını çözmesi için yönlendirecek siyasi bir karar ihtiyacı olduğunu ifade ederek, “Başbakan iki baskı arasında. Birincisi Fetih ve Abbas, diğeri siyasi şemsiye olmadan karşılayamayacağı Gazze’nin talepleri” dedi.

Fetih Hareketi Yürütme Komitesi’nin son toplantısında Gazze’de görev yapan memurları kabul etmeme kararı aldığına dikkat çeken El-Hayye, uzlaşı hükümetinin sorumluluklarını yerine getirmekten kaçtığını söyledi.

Uzlaşı hükümetinin yakıt gelirlerinden 2014 yılında 56 milyon dolar elde ettiğini belirten El-Hayye, uzlaşının Gazze’ye karşı olsun diye değil milli projeyi korumak için imzalandığını hatırlattı.

Hamas lideri, direnişin Filistin halkının doğal hakkı olduğuna dikkat çekerek, direnişe zarar verilmesine izin vermeyeceklerini bildirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com