El-Kassam, Gazetecilerden İşgalcinin Cinayetlerini Deşifre Etmelerini İstedi

  • 01 Ocak 2015
  • 937 kez görüntülendi.
El-Kassam, Gazetecilerden İşgalcinin Cinayetlerini Deşifre Etmelerini İstedi

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, Filistinli gazetecilerden ve televizyonculardan işgal rejiminin cinayetlerini deşifre etmeye devam etmelerini istedi ve basın-yayın organlarının rolünün silah ve füze kadar önemli olduğuna dikkat çekti.

El-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, Gazze kentinde dün akşam (31 Aralık Çarşamba) düzenlenen “Filistinli Gazeteciye Vefa Günü” etkinliğinde yaptığı konuşmada, Filistinli gazetecilerin Gazze Şeridi’ne açılan son savaş sırasında direnişe katkıda bulunduklarını ve işgal güçlerinin gizlemeye çalıştığı gerçekleri kamuoyuna duyurduklarını söyledi.

Filistinli gazetecinin özel bir mesaj taşıdığını, halkının davasını ve 60 yılı aşkındır süren işgali yaşadığını ifade eden Ebu Ubeyde, Siyonist işgalcinin Filistinlilerin fotoğrafına, sesine ve kalemine karşı olduğunu ve gerçekleri değiştirme gücüne sahip olan medya savaşının öneminin farkında olduğunu belirtti.

Siyonist medya aygıtının eskisi gibi olmadığına ve karşısında Filistin medyasının olduğuna dikkat çeken Ebu Ubeyde, Filistin medyasının iç cephenin güçlendirilmesine katısına da işaret etti.

El-Kassam Tugayları sözcüsü, görevlerini yerine getirirken hayatlarını kaybeden şehit gazetecileri de selamladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.