Emir Abdullahiyan: Füze deneyleri, İran’ın müdafaa gücünün savunulması içindir

  • 04 Şubat 2017
  • 1.106 kez görüntülendi.
Emir Abdullahiyan: Füze deneyleri, İran’ın müdafaa gücünün savunulması içindir

İran İslami Şura meclisi Başkanı özel yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, İran İslam Cumhuriyetinin füze deneyinin, bir iç mesele olduğunu ve İran savunma bünyesinin takviyesini amaçladığını bildirdi.

İRİB haber ajansının verdiği habere göre Emir Abdullahiyan, dün akşam Rusya el-Yevm televizyonuna yaptığı açıklamada, İran İslam Cumhuriyeti füze deneyinin, bölgesel düşmanlara karşı konulması amaıyla yapıldığını bildirdi.

ABD başkanı Trump’ın göçmen yasası ile ilgili son kararına da değinen Abdullahiyan, Trump’ın gerçekte dünyada ve bölgede terörizme destek veren Suudi rejimi vatandaşlarının Amerika’ya girişlerine engel olması gerektiğini bildirdi.

Abdullahiyan, Trump’ın nükleer anlaşmayı yırtması halinde İran’ın onu ateşe vereceğini bildirdi.

ABD başkanı Trump, 15 Suudi vatandaşının 11 Eylül 2001 olaylarına katıldığının kesinlik kazanmasına rağmen Suudi vatandaşlarıyla ilgili bir işlem yapmayarak, diğer 7 İslam ülkesi vatandaşının Amerika7ya girişlerine yasak getirmiştir.

Suudi rejimi Amerika’yı, Arabistan’a yönelik her hangi bir işlem yapması durumunda bu ülkedeki mal varlığının bir bölümünü çıkarmakla tehdit etmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.