Emir Abdullahiyan: İran, bölge krizlerinin siyasi çözümünü destekliyor

  • 12 Kasım 2017
  • 1.204 kez görüntülendi.
Emir Abdullahiyan: İran, bölge krizlerinin siyasi çözümünü destekliyor

İslami Şura Meclisi Başkanı Danışmanı, İran İslam Cumhuriyeti’nin bölge krizlerinin çözümü için her daim diyalog ve siyasi çözümden yana olduğunu belirtti.

Bugün Tahran’da İran-Romanya Parlamentolar arası Dostluk Grubu Eşbaşkanı Daniel Popsko ile bir araya gelen İslami Şura Meclisi Uluslararası Danışmanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, İran’ın bölge krizlerinin siyasi çözümünü desteklemesine rağmen bazı ülkelerin IŞİD teröristi kurup, muhtelif yöntemlerle terörist grupları takviye etmeye ve bölgede gerilimi sürdürmeye çalıştıklarını vurguladı.

Emir Abdullahiyan, terörizmi bölge ülkeleri ve uluslararası camiayı tehdit eden bir tehlike olarak niteleyip, bu krizin çözümü için küresel istişare ve işbirliğinin elzem olduğunu belirtti.

Popsko da görüşmede, İran ile Romanya arasında ekonomik münasebetleri güçlendirmek ve iki ülke meclisleri arasında işbirliği geliştirmek amacıyla Tahran’a geldiğini ifade ederek, AB üyesi olarak ülkenin bölge krizlerinin çözümü için barışçıl yolları desteklediğini, çünkü bu bölgede sebatın Avrupa ve dünyanın barış ve sebatı üzerinde etkili olduğunu ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.