Endonezya Uçağına Ait Olduğu Tahmin Edilen Bazı Parçalar ve Cesetler Bulundu…

  • 30 Aralık 2014
  • 781 kez görüntülendi.
Endonezya Uçağına Ait Olduğu Tahmin Edilen Bazı Parçalar ve Cesetler Bulundu…

Endonezya’dan Singapur’a uçarken radarla bağlantısı kesilen 162 yolculu Airbus A320-200 uçağını arama çalışmaları sürüyor. Borneo adasının yakınlarında, uçağın enkazı olduğu düşünülen bazı parçaların ve cesetlerin deniz üzerinde yüzdüğü belirtildi.

Endonezyalı yetkililer, Cava Denizi’ndeki arama bölgesinde uçağa ait olabilecek enkaz parçaları görüldüğünü söyledi. Yetkililer henüz resmi bir açıklama yapmadı ancak Associated Press’e konuşan Endonezyalı Sözcü Yusuf Latif, bulunan parçanın kazaya dair şu ana kadar görülen en kayda değer iz olduğunu söyledi.

Endonezyalı yetkililer tarafından yapılan basın açıklamasında, bulunan enkazın yüzde 95 ihtimal kayıp uçağa ait olduğu belirtildi.

Fransız haber ajansı AFP, Endonezya Sivil Havacılık Kurumu Başkanı Djoko Murjatmodjo’nun “yolcu kapısı” ve “kargo kapısı” gibi önemli parçalar bulunduğunu aktardı. Murjatmodjo’nun “Şimdilik enkazın AirAsia uçağına ait olduğu teyit edilebilir” dedi.
Murjatmodjo, enkazın Endonezya’ya bağlı Pangkalan Bun bölgesinin yaklaşık 160 kilometre güneybatısında bulunduğu sözlerine ekledi. Endonezyalı yetkililer, bir basın toplantısı ile enkaz ve ceset görüntülerini gösterdi.
Yetkililer tüm kaynakların enkazın bulunduğu bölgeye aktarıldığını, deniz üzerindeki yüzen parçaların ve cesedin ise Pangkalan Bun’a götürüldüğünü söyledi.

3. gününe giren arama çalışmaları kapsamında kara ve denizde 13 bölge araştırılıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.