Ensarullah: Aden Havaalanı Kontrolümüzde

  • 24 Temmuz 2015
  • 910 kez görüntülendi.
Ensarullah: Aden Havaalanı Kontrolümüzde

Ensarullah Hareketi liderlerinden Hüseyin el-Husi, Suudi medyasının Aden havaalanının düştüğü yönündeki haberlerinin gerçek dışı olduğunu söyledi.

Fars haber ajansına demeç veren Ensarullah hareketi liderlerinden Hüseyin el-Husi, Aden havaalanının birkaç saat önce Yemen ordusu ve Halk Komiteleri tarafından kontrol altın alındığını açıkladı.

Suudi medyasının Mansur Hadi yanlılarının Aden havaalanının kontrolünü elinde tuttuğuna dair haberlerinin yalan olduğunu belirten Hüseyin Husi, “Suudi ailesi Aden’de ağır bir yenilgi aldıktan sonra yalan haberlerle psikoloji savaş yapıyor” dedi.

Suudi medyasında yayımlanan ve Suudi Arabistan’a ait C-130 tipi bir askeri nakliye uçağının Aden havaalanına indiğini gösteren görüntülerin montajlanmış görüntüler olduğunu belirten Husi, uçakla ilgili görüntülerin Aden’le bir ilgisinin olmadığını söyledi.

Hüseyin Husi, “Suudi ailesi ve Arap ortaklarının silah ve istihbarat desteğine rağmen Aden’i işgal edemediler. Geçen süre içerisinde öldürülen terörist sayısı 700’ü aştı. 200’ kadarı da Yemen ordusu ve Halk Komiteleri tarafından esir alındı” dedi.

Suudi medyasının Aden’in ele geçirildiği ile ilgili haberlerinin uydurma olduğunu öne süren Husi, “Gerçek şu ki Suudi Arabistan ve Mansur Hadi yanlılarının Aden operasyonları ağır bir yenilgi aldı. Suudi rejim kalıntıları şu an Aden’den kaçıyor. Çatışmalarda Suudi güçlerine ağır kayıplar verdirildi. Birleşik Arap Emirliklerine mensup çok sayıda asker de öldürüldü. Mansur Hadi yanlıları kentteki stratejik değişimle ilgili gerçek savaş haberlerinin ulaştırılamaması için internet yayınını kesti” dedi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.