Er-Reşak: Siyonistlerin Mescid-i Aksa’ya El Koyma Çağrıları Savaş İlanı Anlamına Geliyor…

  • 11 Ocak 2015
  • 745 kez görüntülendi.
Er-Reşak: Siyonistlerin Mescid-i Aksa’ya El Koyma Çağrıları Savaş İlanı Anlamına Geliyor…

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi İzzet Er-Reşak, işgal rejiminin Yahudilere Mescid-i Aksa’da ibadet etme izni verecek yeni düzenlemeler yapma girişimi ve Mescid-i Aksa’ya yönelik tehditler konusunda uyarıda bulundu.

İzzet Er-Reşak, bugün (11 Ocak Pazar) sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’taki kişisel sayfasında konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Siyonistlerin Mescid-i Aksa’ya el koyma çağrılarının savaş ilanı anlamına geldiğini belirtti.

Yahudilerin Mescid-I Aksa’da ibadet etmesine izin veren düzenlemelerin ofisi tarafından hazırlandığını söyleyen İsrail Dini İşler Bakan Yardımcısı Eli Ben-Dahan’ın açıklamalarına işaret eden Er-Reşak, Siyonist bakanın işgal rejiminin Mescid-i Aksa üzerinde zorla egemenlik sağlaması çağrısının savaş ilanı olduğunu söyledi. Er-Reşak, söz konusu savaşın çok önceden başladığını ve halen bu savaşın aşamalarına şahit olduklarını ifade etti.

Siyonist Bakan Eli Ben-Dahan’ın açıklamalarının İslam ülkeleri hükümetlerine, halklarına ve sivil toplum kuruluşlarına tarihi bir sorumluluk yüklediğini kaydeden Er-Reşak, Mescid-i Aksa’yı himaye ve Filistin halkının direnişine destek için acilen harekete geçilmesi gerektiğini bildirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com