Fanatikliğiyle Bilinen Haham Yehuda Glick Mescid-i Aksa’ya Baskınların Sürmesini İstedi…

  • 30 Kasım 2014
  • 1.208 kez görüntülendi.
Fanatikliğiyle Bilinen Haham Yehuda Glick Mescid-i Aksa’ya Baskınların Sürmesini İstedi…

Yaklaşık bir ay önce Filistinli bir direnişçi tarafından kendisine suikast düzenlenen ve birkaç gün önce hastaneden çıkan fanatik haham Yehuda Glick, taraftarlarına Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskınları sürdürme çağrısında bulundu.

İşgal rejimi gazetelerinden Maariv’in internet sitesinde bugün (30 Kasım Pazar) yayınlanan konuyla ilgili haberde, fanatik haham Yehuda Glick’in “Heykel’in Bekçileri” Cemaati üyesi dindar Yahudilere binlerce mektup göndererek on binlerce Yahudi yerleşimciyle birlikte Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleme çağrısında bulundu ve Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeyi bırakmamalarını istedi.

Yahudi yerleşimciler Mescid-i Aksa’ya baskınlarını sürdürürken bu sabah Yahudi Telmud Enstitüleri öğrencileri ve sözde heykel örgütleri mensupları özel dini kıyafetleriyle ve küçük gruplar halinde El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi. Baskın sırasında işgal güçleri Yahudi yerleşimcileri korumak için geniş güvenlik önlemleri aldı.

Mutez Hicazi isimli Filistinli direnişçi genç, Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınlara öncülük eden fanatik haham Yehuda Glick’i öldürmek istemiş fakat Glick saldırıdan yaralı olarak kurtulmuştu. Hicazi, daha sonra işgal güçlerinin evine düzenlediği baskın sırasında şehit edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.