Faysal Mikdad: 2015 Zafer Yıl Olacak…

  • 28 Aralık 2014
  • 913 kez görüntülendi.
Faysal Mikdad: 2015 Zafer Yıl Olacak…

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad 2014 yılının son haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında 2015 yılının Suriye’ye kurulan dört yılık komplonun kırıldığı ve düşmanın yenildiği bir yıl olacağını söyledi.

Suriye halkının dört yıl boyunca bir baskı altına alındığını belirten Faysal Mikdad, “Batı ve Siyonist rejim Suriye’yi teslim alma hedefiyle bölgede her zaman bu tür krizler yarattı” dedi.

Suriye’de siyasi rejimin değişmesine Suriye halkının karar vereceğini vurgulayan Mikdad, sözlerini şöyle sürdürdü “Batı ülkeleri halkın iradesini hesaba katmıyor, değişiklik istediği her ülkede kuklalarını kullanıyor. Suriye’de de tekfirci terörist grupları kullandılar. Tekfirciler Suudi Arabistan ve Türkiye gibi ülkelerin mali ve lojistik desteği ile din adına, halkı kılıçtan geçirdi ve Suriye’yi harabeye çevirdi. Bunu Libya’da ve Irak’ta da görüyoruz.”

Geçtiğimiz yaz yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Suriye halkının ülkenin geleceği konusundaki iradesini yansıttığını belirten Faysal Mikdad, Suriye’nin müttefiklerinin giderek arttığını ve Suriye hükümetinin de herhangi bir dış müdahale olmadan sorunun siyasi yollarla çözümüne hazır olduğunu söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.