Faysal Mikdat: Suriye’nin Halk Birliği ve Toprağından Ödün Verilemez…

  • 10 Ocak 2015
  • 908 kez görüntülendi.
Faysal Mikdat: Suriye’nin Halk Birliği ve Toprağından Ödün Verilemez…

Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdat, Suriye’nin baskılara boyun eğmeyeceğini belirterek Suriye’nin daha fazla acı ve baskılarla siyasi ödünler vereceğini zannedenlerin yanıldığını vurguladı.

Lübnanlı el Binaa gazetesinin bugünkü sayısında yayınlanan röportajında Mikdat, dahili, bölgesel ve uluslararası Suriye düşmanlarının geçen 4 yılda, Suriye ve dostlarının şeref, onur, egemenlik ve istiklali savunmak için direnişini sürdürmeye hazır olduğunu bilmelerinin kafi olduğunu açıkladı.

Suriye’nin geçtiği bu felaketin arkasında duran, ateşini yakan ve çözüm yoluna çomak sokanların yaptıklarının tümünün boşa gittiğini belirten Mikdat, ne Suriye’deki kiralıklarına ödedikleri milyarlarca dolarların halkını oyuna getirebildiğini ne de katil, mücrim ve aşırı teröristlere sundukları bütün silah çeşitlerinin Suriye halkının iradesini ve Suriye ordusu ve yönetiminin ısrarını kırabildiğine işaret etti.

Mikdat, istiklal, egemenlik, onur, karar özgürlüğü, Suriye halk birliği ve toprağından ödün verilemeyeceğini, bu değerler korumak için direnişi sürdürmek, ödünler ve şehitler sunmayı hak ettiğini ifade ederek röportajını noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.