FHKC Genel Sekreteri Saadat: İntifada için ortak yönetim oluşturulması gerek

  • 29 Ekim 2015
  • 792 kez görüntülendi.
FHKC Genel Sekreteri Saadat: İntifada için ortak yönetim oluşturulması gerek

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) Genel Sekreteri Ahmed Saadat, intifadanın devam ettirilmesi ve yayılması, Filistinliler ve işgalciler arasındaki ilişkinin başlıca niteliği haline getirilmesi çağrısında bulundu.

Saadat, esir tutulduğu Nefha Cezaevi’nden gönderdiği ve bugün (29 Ekim Perşembe) yayınlanan mektupta, intifada için ortak yönetim oluşturulması gerektiğini belirterek, hayati öneme sahip olduğunu söylediği mevcut aşamanın Filistinlilere tek bir seçeneği zorunlu kıldığını, o seçeneğin de direniş olduğunu söyledi.

Oslo Anlaşması’na bağlı kalmaya son vererek işgal rejimiyle başta güvenlik koordinasyonu olmak üzere tüm ilişkilerin kesilmesini isteyen Saadat, bölünmüşlük halinin sona erdirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Birlik ve bütünlüğün sağlanması için Filistin Kurtuluş Örgütü’nün yeniden yapılanması gerektiğini kaydeden Saadat, uluslararası siyasi projelerle intifadayı engelleme girişimlerine karşı da uyardı.

Saadat, Filistinlilerin birlik ve bütünlüklerinin sağlanmasının intifaya karşı kurulan komploları boşa çıkaracağını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.