FHKC: Tel Aviv Eylemi, Filistin Halkının Direniş İradesini İfade Ediyor…

  • 21 Ocak 2015
  • 679 kez görüntülendi.
FHKC: Tel Aviv Eylemi, Filistin Halkının Direniş İradesini İfade Ediyor…

Filistinli devrimci gruplar, bu sabah (21 Ocak Çarşamba) Filistinli bir gencin Tel Aviv kentinde gerçekleştirdiği ve bazıları ağır en az 16 Siyonistin yaralandığı bıçaklama eylemini kutlayarak, eylemin Filistin halkının direniş iradesini ifade ettiğini söyledi.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi, Filistin halkının bu eylemle düşmanın cinayetlerine karşılık vermede, işgalden kurtuluş ve özgürlük yolunda silahlı direnişin temel seçenek olarak kalması gerektiği mesajı verdiğini belirtti.

Batı Yaka’da ve 1948’de işgal edilen Filistin topraklarında yaşayan Filistinlileri işgale karşı ayağa kalkmaya çağıran FHKC, Arap ve İslam ülkeleri halklarından da işgalcilere karşı direnişlerinde Batı Yaka halkına silah temin etmelerini istedi.

Düşmanın cinayetlerine misillemede bulunmanın ve işgal güçlerini dize getirecek örgütlü intikam eylemlerinin zaruri hale geldiğini ifade eden FHKC, Filistin halkına direniş silahının etrafında kenetlenmesi çağrısında bulundu.

Filistin Demokratik Kurtuluş Cephesi Siyasi Birimi üyesi Ziyad Carğun da eylemle ilgili yaptığı açıklamada, Tel Aviv eyleminin işgal güçlerinin cinayetlerine verilmiş doğal bir karşılık olduğunu ve Filistin halkının eli-kolu bağlı oturmayacağını gösterdiğini söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.