FHKC’den Abbas Yönetimine: Hayati Konularda Kafana Göre Hareket Etme…

  • 30 Aralık 2014
  • 820 kez görüntülendi.
FHKC’den Abbas Yönetimine: Hayati Konularda Kafana Göre Hareket Etme…

İşgal güçleri tarafından dün (29 Aralık Pazartesi) Batı Yaka’nın Nablus bölgesinde İmam Duveykat isimli 15 yaşında bir Filistinli çocuğun şehit edilmesi konusunda açıklama yapan Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) işgalcilerin bu cinayetlerine cevap olarak Batı Yaka bölgesinde direnişin şiddetinin artırılmasını istedi. FHKC açıklamasında Filistin özerk yönetimine de çağrı yaparak Filistin halkının ve davasının geleceği hakkında hayati önem arz eden konularda kendi başına ve kafasına göre hareket etmemesini istedi. Açıklamada Filistin halkının hakları ve ilkeleri ile ilgili hususlarda normal ve doğru çizginin dışına kesinlikle kayılmaması gerektiğine dikkat çekildi.

FHKC’nin bugün yayınlanan açıklamasında Filistin özerk yönetimine yönelik olarak şu çağrılar ve hatırlatmalar yapıldı:

“Hayati önem arz eden konularda münferit davranma ve bildiğini okuma tarzı tutuma artık kesinlikle son verilmelidir. Bu tutumdan vazgeçilmesi, şu an BM Güvenlik Konseyi’ne sunulan tasarıdan da vazgeçilmesini gerektirir. Çünkü bu tasarı Filistinlilerin haklarından ve ilkelerinden vazgeçilmesini, oldukça önemli davalarda karşılıksız tavizler verilmesini gerektirmektedir.”

FHKC’nin açıklamasında özerk yönetimden işgal rejimiyle sürdürdüğü güvenlik işbirliğini de artık kesin bir şekilde bitirmesi istendi. Bu işbirliği sebebiyle siyasi tutuklamaların gittikçe trendinin de yükseltilerek sürdürüldüğüne dikkat çekilerek böyle bir işbirliğinin sadece işgalci siyonist rejime yaradığı, gerçekte bir işbirliği değil işgal rejiminin güvenliğine hizmet niteliği taşıdığı dile getirildi. Söz konusu anlaşmaya dayalı olarak gerçekleştirilen siyasi tutuklamalar çerçevesinde son dönemde çok sayıda basın mensubunun tutuklandığına da dikkat çekildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.