Filistin Din İşleri ve Evkaf Bakan vekili Dr. Hasan Es-Sayfi Mescid-i Aksa’ya Düzenlenecek Baskınlar Konusunda Uyarıda Bulundu…

  • 22 Aralık 2014
  • 880 kez görüntülendi.
Filistin Din İşleri ve Evkaf Bakan vekili Dr. Hasan Es-Sayfi Mescid-i Aksa’ya Düzenlenecek Baskınlar Konusunda Uyarıda Bulundu…

Filistin Din İşleri ve Evkaf Bakan vekili Dr. Hasan Es-Sayfi işgal polisinin himayesinde Siyonist gaspçı yerleşimcilerin Mescidi Aksa’ya baskın düzenlemelerini kınadı.

Siyonist çete ve teröristlerin günü birlik Mescidi Aksa’yı basmalarıyla ilgili olarak basın açıklaması yapan Es-Sayfi, Siyonistlerin bayramları bahane ederek, Mescidi Aksa’yı basmak ve burada telmudi ayinler yapmak istediklerini söyledi.

İşgal rejiminin Kudüs halkına yaptığı baskıları da kınayan Es-Sayfi işgal rejiminin bugün (22 Aralık Pazartesi) El-İyzeriyye’de dört evle ağılları ve bir barakayı yıkmasının da hukuksuz olduğunu ifade etti.

Es-Sayfi yaptığı açıklamada ayrıca, işgal güçlerinin El-İyzeriyye beldesini Siyonist yerleşimcilerin lehine boşaltmak için bölgede terör estirdiğini ve bu amaçla bölge halkının göç etmesi için elinden gelen her türlü hukuksuzluğu uyguladığını söyledi.

Arap Birliği, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap ve İslam ülkeleri liderlerine çağrıda bulunan Filistinli yetkili işgalcinin kutsal mekanlara karşı sürdürdüğü tecavüzlere engel olmalarını istedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.