Filistin İşçi Sendikaları Birliği, Uzlaşı Hükümetini İşçilerin Sorunlarını Artırmakla Suçladı…

  • 15 Ocak 2015
  • 1.079 kez görüntülendi.
Filistin İşçi Sendikaları Birliği, Uzlaşı Hükümetini İşçilerin Sorunlarını Artırmakla Suçladı…

Filistin İşçi Sendikaları Birliği, Rami El-Hamdallah başkanlığındaki uzlaşı hükümetini kurulduğundan bu yana on binlerce işçinin sıkıntılarını görmezden gelmekle ve geçici çalışma programını iptal ederek işçilerin sıkıntılarını artırmakla suçladı.

Birlik Başkanı Sami El-Amsi, bugün (15 Ocak Perşembe) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, Gazze’deki eski hükümetin işçilere sunduğu geçici çalışma programını uzlaşı hükümetinin iptal ettiği ve bu kararın binlerce fakir ailenin ekonomik durumunu olumsuz etkilediği ifade edildi.

İşçilerin geçen yıl Haziran ayında uzlaşı hükümetinin ilan edilmesiyle sıkıntılarının azalacağına dair ümitlendiğini belirten El-Amsi, fakat o dönemde göstergelerin işsizlerin sayısının 160 bine ulaştığına işaret ettiğini söyledi.

İşgal ordusunun Gazze Şeridi’ne açtığı son savaşta 500 civarında sanayi tesisinin yıkıldığını bildiren El-Amsi, savaş ve yıkım nedeniyle işsizlerin sayısının 200 bine yükseldiğini belirtti.

Uzlaşı hükümetinin işlerini kaybeden işçilerin sıkıntılarını görmezden geldiğini kaydeden El-Amsi, bunun tehlikeli bir gösterge olduğunu ve hükümetin işsizlik oranını düşürmek için hiçbir çaba sarf etmediğini söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.