Filistin İslami Kitle öğrenci grubu, son iki günde Abbas güçlerinin 21 öğrenciyi tutuklamasını kınadı

  • 04 Temmuz 2015
  • 969 kez görüntülendi.
Filistin İslami Kitle öğrenci grubu, son iki günde Abbas güçlerinin 21 öğrenciyi tutuklamasını kınadı

Batı Yaka’nın kuzeyinde yer alan Nablus şehrinde bulunan En-Necah Üniversitesi’ndeki İslami Kitle öğrenci grubu, Abbas’a bağlı güçlerin son iki gündür Hamas hareketine mensup şahıslara yönelik yaptığı operasyonlar kapsamında mensuplarından 21 öğrencinin tutuklanmasını kınadı.

İslamî Kitle son tutuklamalarla ilgili olarak basın açıklaması yaptı. Açıklamada öğrenci grubu, “İki gündür öğrencilerimize yönelik baskı ve tutuklamalar devam ederken, güvenlik güçleri baskınlarda tutuklayamadığı İslamî Kitle’nin En-Necah Üniversitesi temsilcisi ve Öğrenci Birliği Konseyi üyesi Asım Eştiye’nin yerine kardeşi Hamza Eştiye’yi abisinin teslim olmasını sağlamak için tutukladı” dedi.

Aynı güçler Nablus’un doğusunda yer alan Askeru’l-Cedid Mülteci Kampında İslamî Kitle öğrenci grubunun eski temsilcisi Emced Beşkar’ı da tutukladı.

Şimdiye kadar kendisine mensup 21 öğrencinin tutuklandığına dikkat çeken İslamî Kitle, üniversite idaresinden ve hukuk çevrelerinden öğrenci gruplarının rahat çalışmalarına fırsat verilmesini sağlamalarını ve tutuklanan bütün öğrencilerin de salıverilmesini istedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.