Filistin’e Destek Konferansı Daimi Sekreterliği: Zamanın istikbar ve Yezidi düzeni çöküyor

  • 05 Eylül 2023
  • 21 kez görüntülendi.
Filistin’e Destek Konferansı Daimi Sekreterliği: Zamanın istikbar ve Yezidi düzeni çöküyor

Filistin’e Destek Konferansı Daimi Sekreterliği yayınladığı bildiride dönemin istikbar ve Yezidi düzeni ile adaletsiz padişahlarının gerilerek çöktüğünğü vurguladı.

Filistin’e Destek Konferansı Daimi Sekreterliği dün yayınladığı bildiride şunları duyurdu:

Bir kez daha, ebedi Aşura hamaseti’nin Erbain gününün arifesindeyiz ve dünyanın dört bir yanından milyonlarca adalet arayanları, insanlık tarihinin en büyük dini, siyasi ve sosyal alıştırmaya katılarak farklı yollardan Kerbela’ya doğru yürüyor.

Bildiri şöyle devam ediyor:

“Erbain yürüyüşü, dünyadaki tüm insanlığın gözleri önünde adaleti tüm dünyaya yaymak için bir kurtarıcıyı bekleyen ulusların ve milletlerin en eşsiz destanını göstermek için düzenleniyor.

Bugün Filistinlilerin Kerbela yolundaki büyük kafilesine ve El Aksa mukebinde onlarca önde gelen, eğitimli, devrimci ve mücahit Filistinli şahsiyetin varlığına tanık oluyoruz. Onlar, Hüseyn-i mektebinden eğitim alarak ve Hz. İmam Hüseyin’in –as- sevgisini ve rehberliğini Filistin milletinin fertleri arasında yayarak, denizden nehre kadar Filistin topraklarının tam özgürlüğünün yolunu hazırlamaya geldiler.”/

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.