Filistinli 18 Esir Etzion Cezaevi’nde Açlık Grevi Eylemini Sürdürüyor

  • 08 Mart 2016
  • 1.074 kez görüntülendi.
Filistinli 18 Esir Etzion Cezaevi’nde Açlık Grevi Eylemini Sürdürüyor

İşgal rejimine ait Etzion Cezaevi’nde tutulan Filistinli 18 esir geçtiğimiz Perşembe günü açlık grevi eylemine başlarken aynı cezaevinde açlık grevi eyleminde olan bir grup esir ise dün eylemlerine son verdi.

Filistinli Esir Kulübü,  konuyla ilgili yayınladığı bildiride, 60 esirden 18’inin işgal güçlerinin esirleri kötü koşullarda alıkoymalarını protesto ederek yemekleri geri çevirdiklerini açıkladı.

Esirlerin eylemine övgüde bulunan Esir Kulübü, koşulların aynı şekilde kalması halinde esirlerin protesto eylemlerini tırmandıracaklarını ifade ederek, bazı esirlere Ofer Cezaevi’ne nakil sözü verildiğini fakat verilen sözlerin yerine getirilmediğini bildirdi.

Bu arada, Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti, dün yaptığı açıklamada, elbise, temizlik malzemeleri ve bazı kişisel eşyaların girişine izin verilmesinin ardından açlık grevindeki bir grup esirin eylemlerine son verdiklerini bildirdi.

Etzion Cezaevi, insanın yaşamasına uygun olmayan kötü koşulları nedeniyle esirlerin cehennemi olarak adlandırılırken, işgal güçlerinin yoğun gözaltı operasyonları nedeniyle cezaevindeki esir sayısının sürekli arttığı ifade edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.