Filistinli Direniş eylemcisi Ebu Şuhaydim 11 yıllık esaretten sonra özgürlüğüne kavuştu

  • 23 Haziran 2022
  • 2 kez görüntülendi.
Filistinli Direniş eylemcisi Ebu Şuhaydim 11 yıllık esaretten sonra özgürlüğüne kavuştu

Siyonist işgalcilerin zindanlarında 11 yıl esaret hayatı yaşayan direniş eylemcisi Musab Ebu Şuhaydim özgürlüğüne kavuşmasından sonra kalabalık bir topluluk tarafından karşılandı.

Ebu Şuhaydim’i karşılayan kalabalık, Hamas bayraklarıyla birlikte Ebu Şuhaydim’i omuzlarında taşıyarak ve Hamas’ın askeri kanadı Kassam Tugayları’nın komutanı Muhammed Dayf lehine sloganlar atarak sevinçlerini ifade etti ve Ebu Şuhaydim ailesine tebriklerini dile getirdi.

İşgal rejimi yetkilileri, Filistinlilerin karşılama töreni düzenlemesini engellemek amacıyla Ebu Şuhaydim’i serbest bırakılacağı saat geldiğinde hemen bırakmadı ve askeri merkezlerden birinde saatlerce beklettiler. Fakat onun ailesinin El-Halil’deki Ferşu’l-Heva mıntıkasında bulunan evinin etrafında toplanan kalabalık dağılmayarak mücahit Ebu Şuhaydim’in serbest bırakılmasını bekledi.

İşgal askerleri kalabalığı dağıtmak için toplananların ve Ebu Şuhaydim ailesinin üzerine gaz bombaları attı. Bu yüzden bazı kişiler nefes alma krizleri yaşadı.

Ebu Şuhaydim’in serbest bırakılmasından kısa bir süre önce de işgal askerleri kalabalığın üzerine saldırdı. Ondan birkaç saat önce de bölgenin üzerinde işgal uçaklarının uçması dikkat çekti.

İşgal güçleri önceden de Ebu Şuhaydim ailesini, çocuklarının serbest bırakılması sebebiyle herhangi bir sevinç gösterisi düzenlemeleri durumunda sert davranacakları yönünde tehdit etmişlerdi.

Ebu Şuhaydim, 23 Ağustos 2011’de işgalci siyonistlere ait bir otobüsün patlatılması eylemine karışmakla suçlayarak esir etmişti.

Söz konusu eylemde bir yerleşimci ölürken onlarca yerleşimci de yaralanmıştı.

Ebu Şuhaydim ayrıca bir başka eylemin planlanmasına karışmaktan sorumlu tutuluyordu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com