Filistinli Esirin Evini Basan Siyonist İşgal Askerleri Ailesinin 70 Bin Şikel Parasına El Koydular…

  • 25 Aralık 2014
  • 927 kez görüntülendi.
Filistinli Esirin Evini Basan Siyonist İşgal Askerleri Ailesinin 70 Bin Şikel Parasına El Koydular…

Ahrar Esirlerle İlgili Araştırmalar ve İnsan Hakları Merkezi tarafından yapılan açıklamada işgalci askerlerin Filistinli esirlerden Ali eş-Şibeyri’nin babası Ahmed Ali eş-Şibeyri’nin evine yaptıkları baskında 70 bin şikel parasına el koydukları ifade edildi.

Yaklaşık bir yıldan beri hapiste tutulan Ali eş-Şibeyri’nin ailesinin Ahrar Merkezi yetkililerine verdiği bilgiye göre işgal güçleri dün (24 Aralık Çarşamba) gece yarısından sonra eski Nablus’un Haretu’l-Karyun semtinde bulunan evlerine tamamen harami usûlüyle vahşice ve insanlık dışı uygulamalara başvurarak baskın düzenlediler. Silah arama iddiasıyla evin eşyalarını darmadağın ettiler. Üniversite öğrencisi olan 20 yaşındaki Abdullah eş-Şibeyri’yi de gözaltına alarak bilinmeyen bir yere götürdüler.

Aile tarafından verilen bilgide işgalci haramilerin 7 bin Ürdün dinarından ve 25 bin şikelden oluşan toplamda 70 bin şikele (42 bin TL) tekabül eden miktarda bir paraya da el koydukları ifade edildi.

Ahrar Esirlerle İlgili Araştırmalar ve İnsan Hakları Merkezi’nin müdürü Fuad Hafeş de yaptığı açıklamada işgalci askerlerin silah arama bahanesiyle evlere baskınlar düzenleyip eşyaları tahrip etmelerine ve insanların mal varlıklarını gasp etmelerine tepki gösterdi. Fuad Hafeş, işgalci askerlerin ev baskınları esnasında insanların paralarını ve mal varlıklarını gasp etmelerinin tam anlamıyla bir hırsızlık ve soygun olduğunu, işgalci askerlerin bu tür bir soygunu ilk kez yapmadıklarını, daha önceki baskın ve aramalarında da benzer soygunlar gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Mavi Marmara gemisine baskın düzenleyen siyonist askerler de yolcuların paralarını, özel eşyalarını ve banka kredi kartlarını gasp etmişlerdi. Mavi Marmara’da yolculardan gasp edilen kredi kartlarıyla daha sonra işgalcilerin kendi pazarlarında alış veriş yapıldığı görülmüştü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.