Filistinli Esirler Yarın İşgal Zindanlarında Açlık Grevine Başlayacak

  • 17 Nisan 2017
  • 1.261 kez görüntülendi.
Filistinli Esirler Yarın İşgal Zindanlarında Açlık Grevine Başlayacak

İşgal rejimi zindanlarında tutulan Filistinli binlerce esir, yarın (17 Nisan Pazartesi) Filistinli Esir Günü’nde açlık grevine başlamaya hazırlanıyor.

İşgal güçlerinin esirlerin bedenlerini ve psikolojilerini hedef alan politikalarını protesto etmek ve esirlerin haklı taleplerini dile getirmek için yapılacak açlık grevi eylemine başta esir hareketi liderleri olmak üzere çok sayıda esirin katılması bekleniyor.

Esirlerin işgal zindanlarında başlatacakları açlık grevi eylemiyle birlikte Batı Yaka ve Gazze Şeridi’nde esirlere destek amacıyla resmi ve sivil etkinlikler düzenleneceği bildirildi.

Esirler Enformasyon Ofisi Müdürü Abdurrahman Şedid, 17 Nisan’da başlayacak açlık grevi eylemine tüm Filistinli gruplardan esirlerin katılacağını açıkladı.

Şedid, Filistin tv Merkezi’ne yaptığı açıklamada, işgal zindanlarında açlık grevi eylemi için 8 Ağustos 2016’dan bu yana hazırlık yapıldığını söyledi.

Filistinli gruplarla yürütülen görüşmelerde açlık grevi eylemiyle ilgili anlaşma sağlanamadığını belirten Şedid, bununla birlikte tüm grupların düşük seviyede de olsa eyleme katılmayı kabul ettiklerini bildirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.