Filistinli Gazeteciler, Gazze’de Yürüyüş Düzenledi…

  • 26 Ocak 2015
  • 731 kez görüntülendi.
Filistinli Gazeteciler, Gazze’de Yürüyüş Düzenledi…

Filistinli Gazeteciler Forumu’nun Fransa’da öldürülen gazeteciler ile işgal güçlerinin şehit ettiği gazeteciler arasında ayrım yapılmasını protesto amacıyla bugün (26 Ocak Pazartesi) Gazze kentinde “Gazeteciler birdir” sloganıyla düzenlediği yürüyüşe çok sayıda gazeteci katıldı.

Gazze’deki Birleşmiş Milletler Meydanı’ndan başlayan yürüyüş, BM Koordinasyon Ofisi’ne doğru devam etti. Yürüyüşe katılan gazeteciler, Filistin bayraklarının yanı sıra gazetecilere yönelik çifte standardı protesto etmek amacıyla hazırladıkları “Ben gazeteciyim.. Ben insanım”, “İsrail gazeteci arkadaşlarımızı öldürdü” ve “Gazeteci olmak suç değil” yazılı pankartlar taşıdı.

Filistinli gazetecilerin Gazze’de düzenledikleri protesto yürüyüşüne çok sayıda gazetecinin yanında hukukçular, aktivistler ve entelektüeller de katıldı.

Filistinli Gazeteciler Forumu Başkanı Imad El-Ifrenci, gazetecilerin işgalcilere karşı tek silahının kalemleri, kameraları ve sesleri olduğunu söyledi.

El-Ifrenci, gerçekleri kamuoyuna aktarırken işgal güçlerinin kurşunlarıyla hayatını kaybeden veya yaralanan Filistinli gazetecilere dünya kamuoyunun gerekli desteği ve ilgiyi göstermediğine dikkat çekerek, hiçbir suçu olmayan gazetecilerin ve masum insanların öldürülmesine karşı olduklarını vurguladı ve yürüyüşün amacının dünyaya gazeteciler arasında fark olmadığını hatırlatmak olduğunu belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.