Filistinli İşçi Siyonist Askerlerin Geçit Noktasındaki Kontrolü Esnasında Hayatını Kaybetti…

  • 31 Aralık 2014
  • 816 kez görüntülendi.
Filistinli İşçi Siyonist Askerlerin Geçit Noktasındaki Kontrolü Esnasında Hayatını Kaybetti…

Bugün (31 Aralık Çarşamba) sabah Filistin’in Batı Yaka bölgesinde 39 yaşındaki Ahmed Semih Bedir isimli bir işçinin, 1948’de işgal edilmiş bölgedeki işine giderken askerî geçit noktasındaki kontrol esnasında meydana gelen izdiham ve panik yüzünden hayatını kaybettiği haber verildi.

Olayın Batı Yaka’nın kuzey kesiminde bulunan Tulkerem vilayetinin Firavun beldesinde yer alan et-Tayyibe askeri geçit noktasında meydana geldiği ve işgalci askerlerin kasıtlı olarak kontrol işlemini çok yavaş bir şekilde yürütmeleri sonucu yığılma ardından da sıkışıklık ve panik yaşanması sebebiyle vuku bulduğu ifade edildi. Bu sıkışıklık ve panikten dolayı çok sayıda işçinin geçit noktasına yığılması üzerine işgalci askerler ve güvenlik görevlileri kaba bir şekilde işçileri geri itekleyince sıkışıklık yaşandı.

İşgalci askerlerin uygulaması sonucu yaşanan sıkışma üzerine işçilerden 39 yaşındaki Ahmed Semih Bedir kalp krizi geçirdi ve hastaneye nakledilmesi mümkün olmadan hemen olay yerinde hayatını kaybetti.

Siyonist işgal güçleri Filistin’in Batı Yaka bölgesinde yaşayanları her sabah işlerine giderken böyle bir işkence ve eziyete tabi tutuyorlar. Bazen kalabalığı dağıtma iddiasıyla fiili saldırıda bulundukları, kendilerine tepki gösterilmesi durumunda da insanları vahşice katlettikleri oluyor. Daha önce bazı geçit noktalarında bu tür saldırılar, cinayetler hatta katliamlar gerçekleştirildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.