Filistinli Milletvekili Muna Mansur: “Sosyal ve Ulusal Dokuyu Bozan Oslo’nun Bitirilmesini İstiyoruz”

  • 21 Şubat 2015
  • 708 kez görüntülendi.
Filistinli Milletvekili Muna Mansur: “Sosyal ve Ulusal Dokuyu Bozan Oslo’nun Bitirilmesini İstiyoruz”

Filistinli parlamenter Muna Mansur, Filistin Yönetimi’nden Filistin ulusal ve sosyal dokusunu parçaladığı için Oslo İlkeler Antlaşması’ndan kurtulmasını istedi.

Milletvekili Mansur, Filistin Yönetimi’nin bu antlaşmayla kendi ellerini ve ayaklarını bağladığını belirterek, antlaşmanın başından sonuna kadar düşmanın güvenliğiyle ilgili olduğunu söyledi.

Oslo İlkeler Antlaşması’na sert eleştiriler yönelten Mansur şöyle konuştu: “Oslo Antlaşması’nın imzalandığı tarihten bugüne kadar Filistin halkı bütün katmanlarıyla bunun bedelini ödüyor. O gün başlayan sosyal parçalanma giderek artıyor. Onun için bundan kurtulmak gerekir. Zira işgal rejimi daha önceki antlaşmaları gözardı ettiği gibi bunu da zaten gözardı etmiştir. Filistin halkı işgalden çekerken Filistin Yönetimi neden hâlâ bunu savunuyor ve sadece güvenlik boyutuyla ilgileniyor?”

Mansur sözlerini şöyle sürdürdü: “Filistin halkının çektiği sıkıntılar yetiyor. Onun Filistin Yönetimi’nin şefkatine ihtiyacı var. Onun zindanlara ve gardiyanlara ihtiyacı yok. Biraz dinlenmeye ihtiyacımız var. İşgalcinin zindanları bize yetiyor. Her Filistinlinin ömrünü zindanda geçirmemesi, çocuklarının sıkıntı içinde yaşamaması gerekir. İşgalciden çektiğimiz yeter bize. Aynı sıkıntıları bizzat Filistinlilerden görmemiz mantıklı değil.”

Filistin halkının ekonomik ve sosyal alanda ciddi sıkıntılar çektiğine dikkat çeken Mansur, bütün bu sıkıntılarla boğuşan Filistinlilerin bir de siyasi tutuklamalarla sıkıntı çekmesinin makul olmadığını ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.