Filistinli şehit İbrahim’in annesinden yürek burkan sözler

  • 12 Temmuz 2020
  • 457 kez görüntülendi.
Filistinli şehit İbrahim’in annesinden yürek burkan sözler

Birkaç gün önce Siyonist İsrail güçleri tarafından acımasızca şehit edilen İbrahim’in cenazesinin arkasından ağır adımlarla yürüyen annesinin ağzından, yürek burkan cümleler duyuldu.

Şehit İbrahim Ebu Yakup’un annesi, oğlunun cenazesinin arkasında ağır adımlarla yürürken hıçkırarak ağlıyor ve ağzından, “Ah benim yavrucuğum, beni de yanına al.” şeklinde hüzün dolu sözcükler dökülüyordu. Şehidin acılı annesi bu cümleleri söylerken, cenazeye katılan bir gençten, “Senin oğlun cennettedir.” nidası yükseldi. Cenazeye katılan Filistinliler duygu dolu anlar yaşadı.

Evet, zulümde sınır tanımayan İsrail, Filistinli annelerin gönüllerine bu denli acılar ve yaralar açıyor. Filistin toprakları üzerinde bütün mutluluğun ve sevincin katilidir “İsrail”.

Şehit İbrahim Ebu Yakup’un kardeşi, abisinin şehit edilmesin Siyonist İsrail güçleri tarafından planlan acımasız bir suç olduğunu belirtti.

Filistinlilere karşı işlediği suçları örtbas etmeye çalışan Siyonist İsrail’in iddialarını reddeden Şehit İbrahim’in ailesi, “Oğlumuzun kanı, Filistinlilerin özgülük yolunda ödediği bedel bağlamında geldi.” ifadelerini kullandı.

İbrahim Ebu Yakup’un şehit edilmesi

Filistin Sağlık Bakanlığı 9 Temmuz Perşembe gecesi Selfit kentinin kuzeyinde yer alan Kefel Haris beldesinde Filistinli bir vatandaşın, işgal güçleri tarafından boynundan vurularak yaralandıktan sonra şehit olduğunu duyurdu.

Bakanlık yaptığı açıklamada, şehit olan İbrahim Mustafa Ebu Yakub’un boynundan vurularak yaralanmasından sonra Selfit’teki hükümet hastanesine nakledildiğini açıkladı

Siyonist İsrail ordusundan gelen açıklamada, işgal altındaki Batı Şeria’nın Selfit kentinde, askerlere molotofkokteyli attığı iddiasıyla Filistinli bir gencin öldürüldüğü iddia edildi.

Hamas’tan şehit İbrahim hakkında açıklama

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), işgalci İsrail güçleri tarafından boynundan vurularak şehit edilen İbrahim Mustafa Ebu Yakub’un şehadetini tebrik etti.

Hamas, yaptığı açıklamada, şehidin ailesine başsağlığı dileyerek, “Şehitlerimiz hürriyet, kurtuluş ve bağımsız bir vatan yolundaki meşaleler olmakla birlikte zalim İsrail rejimini yakacak ateştir.” ifadelerini kullandı.

Hamas yaptığı açıklamada ayrıca, işgalci İsrail’in ilhak planına karşı mücadelede kapsamlı bir direnişin tek doğru yol olduğunu vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.