Galibaf: Siyonist işgal rejimine karşı Filistin direnişi umut verici ve ezici

  • 15 Ağustos 2022
  • 15 kez görüntülendi.
Galibaf: Siyonist işgal rejimine karşı Filistin direnişi umut verici ve ezici

 İslami Şura Meclis Başkanı Muhammedbakır Kalibaf, bugün Meclis’in açık oturumunda yaptığı konuşmada, ”Direnişin her bir parçası tek başına İsrail rejiminin savunma düzeyinin en derinini bile imha etme gücüne sahip” dedi.

İslami Direniş Günü’nün Hizbullah’ın 33 Günlük Savaş’taki kahramanlığını hatırlattığını dile getiren Kalibaf, ”Bu günü cani İsrail rejimi ile mücadelede yeni bir sayfa açtığı için kutluyorum” diye belirtti.

Filistin İslami Cihad Hareketi Örgütü’nün Siyonist canilere karşı İslami Direniş’in son halkasında umut verici ve sert göründüğünü kaydeden Kalibaf, ”İslami Cihad Hareketi Örgütü bugün İslami Direnişin her bir parçasının tek başına İsrail rejiminin savunma düzeyinin en derinini bile imha etme gücüne sahip olduğunu gözler önüne serdi” diye konuştu.

Kalibaf konuşmasını şöyle sürdürdü:

”Bugün Direniş akımlarının tamamı arasında oluşan birlik ve beraberlik sayesinde işgalci düşmanın imhası her zamankinden daha yakınlaşmıştır. İsrail rejiminin cinayetleri dikkate alınarak tüm insanlar bu rejimin cinayetlerinin bölge genelinde güvensizlik, ihtilaf, terör, işgal ve örgütlü suç oluşturma amacı güttüğünü görmektedir.

Dünya, Siyonistlerin daha fazla cinayetlerine tanık oldukça ve bu rejimle emperyalist ve gerici rejimlerin işbirliğine yönelik kötü niyetli komplolarını gördükçe Kutsal Türbe savunucularının değerli İran’ımızın güvenliği ve bölgenin istikrarını korumadaki rolü, daha fazla belirginleşmektedir”.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.