Gazze Halkı Yermük Kampı’na Destek İçin Ayaklandı

  • 06 Nisan 2015
  • 670 kez görüntülendi.
Gazze Halkı Yermük Kampı’na Destek İçin Ayaklandı

Suriye’nin başkenti Şam yakınlarında yer alan ve Filistinli mültecilerin yaşadığı Yermük Kampı’na destek amacıyla Gazze’de bugün (6 Nisan Pazartesi) düzenlenen mitinge milletvekilleri, Filistinli grupların liderleri, toplumun önde gelenleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mitinge katılanlar, Yermük Kampı sakinlerinin ölümden kurtarılması, kamp çevresindeki kuşatmanın kaldırılması ve kampta kalan insanlara yardım ulaştırılması çağrısında bulundu.

Filistin Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr, mitingte yaptığı konuşmada, “Suriye’deki Yermük Kampı’nda halkımızın evlatlarına yapılanlar toplu katliam ve insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur” dedi.

Bahr, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ile BM Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA)’nın Yermük Kampı sakinlerinin güvenliğini sağlamaktan sorumlu olduklarını bildirdi.

Filistin Kurtuluş Örgütü’nü de Yermük Kampı’nda ve diğer başka yerlerde yaşayan Filistinli mültecileri savunmaya davet eden Bahr, Arap Birliği’nden, İslam İşbirliği Teşkilatı’ndan ve insan hakları örgütlerinden mültecilerin çektikleri sıkıntıları yerinde incelemek üzere Yermük Kampı’na heyet göndermelerini istedi.

İslami Cihad Hareketi liderlerinden Halid El-Batş da konuşmasında “Filistinli mültecilerin maruz kaldıkları açlık, sürgün ve katliam yetmedi mi?” diye sordu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.