Gazze Kabuğundaki Yerleşim Merkezlerinde Çalan Sirenler Korkutmaya Başladı…

  • 26 Aralık 2014
  • 854 kez görüntülendi.
Gazze Kabuğundaki Yerleşim Merkezlerinde Çalan Sirenler Korkutmaya Başladı…

Siyonistlere ait haber kaynaklarının verdiği bilgilere göre Gazze bölgesi sınırlarının çevresine yayılan ve Gazze kabuğu olarak adlandırılan alana inşa edilmiş yahudi yerleşim merkezlerinde uyarı sirenlerinin çalması korku ve tedirginliğin artmasına neden oldu.

Siyonist işgal yönetimi kararlaştırdığı erken seçime yatırım yapmak amacıyla bir yandan Gazze’de ateşkes ihlallerini artırmak suretiyle gerginliği tırmandırırken bir yandan da bunun etkisiyle Filistin tarafından füze saldırıları olacağı korkusunun sebep olduğu uyarı sirenlerinin bölgedeki yahudi yerleşim merkezlerinde korku ve endişenin artmasına neden olduğunu gözlemliyor.

Siyonist medyanın yayınladığı haberlere göre bu bölgedeki yerleşim merkezlerinde bugün (26 Aralık Cuma) yine uyarı sinyallerinin çaldığı görüldü. Bugünkü sinyallerin Gazze’nin kuzey bölgesinin hizasında yer alan Yad Mordehay ve Netiv HaAsara yerleşim merkezlerinde duyulduğu ifade edildi. Fakat sirenlerin çalmasından sonra herhangi bir füze düşmediği haber verildi.

Siyonistlere ait Maariv adlı gazetenin web sitesinde yayınladığı ve işgal rejiminin askerî kaynaklarına dayanarak verdiği haberde sirenlerin sebebinin Gazze semasında meydana gelen hafif bir patlama olduğu belirtildi.

Geçtiğimiz Cuma günü işgalcilerin ateşkes ihlallerine cevap olarak bir füze atıldığı ve Eshkol yahudi yerleşim merkezinde bölge meclisi binasının önüne düştüğü haber verilmişti.

İşgalcilerin iki gün önce Gazze’nin güneyinde Han Yunus bölgesinde düzenledikleri saldırıda Hamas’ın askeri kanadı durumundaki Kassam Tugayları’nın komutanlarından Teysir es-Semiri şehit olmuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.